Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Dwa nowe połączenia LOT-u

Lotnictwo cywilne, 04 czerwca 2018

Od dzisiaj polski przewoźnik zaczął obsługiwać nową trasę między Warszawą a Hanowerem. Od wczoraj lata z Lotniska Chopina do moskiewskiego portu Domodiedowo. To już drugie po Szermietiewie lotnisko w Moskwie, na którym lądują samoloty polskich linii.

Do obsługi trasy Warszawa-Hanower LOT przeznaczył samoloty Embraer 170 / Zdjęcie: Lotnisko Chopina

Pierwszy rejsowy samolot LOT-u wystartował dziś z Warszawy do Hanoweru o godz. 9:50. Z powrotem Embraer LOT-u wyruszył z Hanoweru ok. 11:45, by wylądować w Warszawie o godz. 13:00. Według rozkładu, dzisiaj między obydwoma miastami odbędą się jeszcze rejsy popołudniowe (start z Warszawy o 17:30 i z Hanoweru o 19:55).

Od poniedziałku do piątku rejsy miedzy Warszawą i Hanowerem odbywać się będą dwa razy dziennie. W soboty pasażerowie mają do wyboru tylko rejs przedpołudniowy, a w niedzielę popołudniowy. Do obsługi trasy Warszawa-Hanower LOT przeznaczył samoloty Embraer 170, na pokładzie których znajduje się 70 foteli w trzech klasach podróży.

Dzięki dogodnemu rozkładowi i przesiadkom na Lotnisku Chopina LOT daje pasażerom z większości portów w Polsce i wielu w Europie możliwość podróży do Hanoweru w tę i z powrotem tego samego dnia. Hanower to już ósme miasto w Niemczech obsługiwane przez LOT. Przewoźnik lata też z pasażerami do Berlina-Tegel, Dusseldorfu, Frankfurtu, Hamburga, Monachium, Stuttgartu i Norymbergi. Hanower to także czwarty niemiecki kierunek uruchomiony przez LOT w ciągu ostatniego roku. W tym roku liczba pasażerów obsługiwanych przez LOT na trasach z i do  Niemiec wzrosła o 150% w porównaniu z rokiem ubiegłym (LOT wystartował do Norymbergi , 2018-05-08).

Jednocześnie LOT zwiększa liczbę połączeń do Rosji. Pierwszy rejs na lotnisko Domodiedowo w Moskwie wystartował z Warszawy 3 czerwca o godz. 20. Do Warszawy wyruszył dziś o godz. 8:00, a lądowanie na Lotnisku Chopina odbyło się o 9:20. Przez miesiąc LOT będzie woził pasażerów w ten sposób do stolicy FR sześć razy w tygodniu – oprócz piątków z Warszawy i sobót z Moskwy. Codzienne rejsy przewoźnik rozpocznie od 2 lipca.

Dotychczas LOT oferował pasażerom podróżującym z i do Moskwy rejsy tylko na lotnisko Szeremietiewo, które pozostają w siatce połączeń. Nowe codzienne rejsy na Domodiedowo zapewniają osobom podróżującym z Polski i innych europejskich krajów dostęp do licznych połączeń krajowych wewnątrz Rosji. Połączenia na Domodiedowo obsługują samoloty Embraer E-Jet. To znaczy, że w drodze z i do Moskwy do dyspozycji pasażerów jest – w zależności od wykonującego rejs samolotu – od 70 do 112 miejsc.

LOT obsługuje dziś tygodniowo w sumie 21 połączeń do Moskwy: na Domodiedowo i Szeremietiewo (do tego ostatniego sprzedaje jeszcze bilety w ramach współpracy code-share z Aerofłotem). Jeśli chodzi o rynek rosyjski, to LOT oferuje pasażerom regularne rejsy do Moskwy, Sankt-Petersburga i Kaliningradu. W czerwcu i lipcu liczba połączeń do tych miast wzrośnie w związku z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej (Rozwój siatki połączeń PLL LOT, 2018-02-12). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.