Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Amerykanie zamawiają amunicję do Carl-Gustaf

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Wojska specjalne, Strategia i polityka, 09 stycznia 2019

Saab otrzymał od Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych w 4. kw. 2018 zamówienie na dostawę amunicji do granatników bezodrzutowych Carl-Gustaf. Wartość zamówienia wynosi w przybliżeniu 16 mln USD (60 mln zł). Dostawy mają zostać zrealizowane w 2020.

Dostawy amunicji do granatników Carl-Gustaf dla USA mają zostać zrealizowane w 2020 / Zdjęcie: Saab

Amerykańskie zamówienie obejmuje dostawy różnych rodzajów 84-mm amunicji do granatnika Carl-Gustaf, który w USA jest oznaczony jako M3 MAAWS. Dostawy będą realizowane zgodnie z zapisami ogłoszonej w sierpniu 2014 umowy o numerze H92222-14-D-0008. Obejmuje ona 5-letnią współpracę o łącznej wartości możliwych zamówień do wysokości 187 mln USD (Rząd USA zamawia amunicję MT 756, 2018-07-02).

Jesteśmy zadowoleni, że Departament Stanu stale inwestuje w system Carl-Gustaf i jesteśmy dumni mogąc dostarczyć USA amunicję będącą światowym liderem w swojej kategorii. To wyraźny dowód zaufania klienta, co do możliwości naszych produktów –  powiedział Görgen Johansson, szef działu Saab Dynamics.

Wraz ze wzrostem liczby oddziałów lekkiej piechoty wyposażonych w nasze granatniki na różnych teatrach działań i dzięki szerokiej gamie amunicji do nich wzrasta elastyczność prowadzenia misji, a co za tym idzie, zwiększają się zdolności bojowe – dodał Erik Smith, dyrektor generalny Saab Defence and Security w USA.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.