Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

NDMA kupuje amunicję

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 13 września 2017

Szwedzki koncern zbrojeniowy Saab podpisał umowę ramową z Norweską Agencją ds. Zamówień Obronnych (Norwegian Defence Material Agency, NDMA) na dostawy amunicji do ręcznych granatników wielozadaniowych Carl-Gustaf. W związku z podpisaną umową, NDMA złożyła pierwsze zamówienie na amunicję o łącznej wartości 68 mln SEK (ponad 30 mln zł). Dostawy będą miały miejsce w l. 2017-2018.

/ Zdjęcie: Saab

Umowa ramowa zawarta między Saab a NDMA umożliwia klientowi składanie zamówień na amunicję bojową i ćwiczebną w l. 2017-2022. Amunicja będzie dostarczana Hæren (wojskom lądowym), które obecnie eksploatują granatniki Carl-Gustaf w wersjach M2 i M3.

Dla nas umowa ta jest oznaką wielkiego zaufania, jakim darzą nas i nasze produkty norweskie siły zbrojne. Jesteśmy dumni z utrzymywania najwyższych standardów produkcji amunicji, ponieważ mamy świadomość, że nasi klienci ufają w niezawodność i skuteczność naszych produktów podczas wykonywania zadań – powiedział Torbjörn Saxmo, dyrektor działu Ground Combat Saab Dynamics.

Granatnik Carl-Gustaf pozwala piechocie na wykonywanie różnorodnych zadań, od neutralizacji pojazdów opancerzonych, po usuwanie przeszkód i prowadzenie ognia do przeciwnika ukrytego w budynkach. Carl-Gustaf, który został zakupiony przez ponad 40 państw, jest sukcesywnie rozwijany poprzez wprowadzanie nowych rodzajów amunicji i zwiększanie jego potencjału bojowego. Granatniki wielozadaniowe Carl-Gustaf znajdują się również w wyposażeniu Wojska Polskiego (Saab dostarczy systemy treningowe dla Estonii, 2017-08-16, Słowacja odebrała Carl-Gustaf M4, 2017-07-18, Kolejni chętni na Carl-Gustaf M4, 2016-12-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.