Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

NDMA kupuje amunicję

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 13 września 2017

Szwedzki koncern zbrojeniowy Saab podpisał umowę ramową z Norweską Agencją ds. Zamówień Obronnych (Norwegian Defence Material Agency, NDMA) na dostawy amunicji do ręcznych granatników wielozadaniowych Carl-Gustaf. W związku z podpisaną umową, NDMA złożyła pierwsze zamówienie na amunicję o łącznej wartości 68 mln SEK (ponad 30 mln zł). Dostawy będą miały miejsce w l. 2017-2018.

/ Zdjęcie: Saab

Umowa ramowa zawarta między Saab a NDMA umożliwia klientowi składanie zamówień na amunicję bojową i ćwiczebną w l. 2017-2022. Amunicja będzie dostarczana Hæren (wojskom lądowym), które obecnie eksploatują granatniki Carl-Gustaf w wersjach M2 i M3.

Dla nas umowa ta jest oznaką wielkiego zaufania, jakim darzą nas i nasze produkty norweskie siły zbrojne. Jesteśmy dumni z utrzymywania najwyższych standardów produkcji amunicji, ponieważ mamy świadomość, że nasi klienci ufają w niezawodność i skuteczność naszych produktów podczas wykonywania zadań – powiedział Torbjörn Saxmo, dyrektor działu Ground Combat Saab Dynamics.

Granatnik Carl-Gustaf pozwala piechocie na wykonywanie różnorodnych zadań, od neutralizacji pojazdów opancerzonych, po usuwanie przeszkód i prowadzenie ognia do przeciwnika ukrytego w budynkach. Carl-Gustaf, który został zakupiony przez ponad 40 państw, jest sukcesywnie rozwijany poprzez wprowadzanie nowych rodzajów amunicji i zwiększanie jego potencjału bojowego. Granatniki wielozadaniowe Carl-Gustaf znajdują się również w wyposażeniu Wojska Polskiego (Saab dostarczy systemy treningowe dla Estonii, 2017-08-16, Słowacja odebrała Carl-Gustaf M4, 2017-07-18, Kolejni chętni na Carl-Gustaf M4, 2016-12-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.