Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szwecja odebrała pierwsze Grkpbv90

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 04 lutego 2019

Kontrakt na dostawy 40 pojazdów – nosicieli dwulufowego automatycznego 120-mm moździerza Mjölner (Patria AMOS) na podwoziu wozu bojowego BAE Systems CV90 został przyznany przez szwedzką agencję zamówień obronnych (FMV) w grudniu 2016.

Do końca 2020 wojska lądowe Szwecji mają mieć na stanie 40 Grkpbv90 / Zdjęcie: FMV

Na początku bieżącego miesiąca przedstawiciele HB Utveckling AB (spółki joint venture BAE Systems Bofors AB i BAE Systems Hägglunds AB) przekazali cztery pierwsze wozy, oznaczone przez Armén (wojska lądowe Szwecji) jako Granatkastaranscarband 90 (Grkpbv90), na ręce dyrektora generalnego FMV Görana Mårtenssona.

Pierwsze cztery Grkpbv90 to wozy przedseryjne, które będą używane do szkolenia, testów metodologicznych i testów walidacyjnych. Pierwsze pojazdy seryjne zostaną dostarczone Armén w sierpniu, a pozostałe będą dostarczane do końca 2020 (Eurosatory 2018: AM-CME dołącza do programu CV90 , 2018-06-14).

Wyposażone w system nawigacji POS2 Grkpbv90 będą wchodzić w skład plutonów artylerii batalionów zmechanizowanych. Jak podaje producent mają one zapewnić znacznie większą siłę ognia i lepszą mobilność. Przegrupowanie plutonu moździerzy holowanych trwa 10 min. Pluton Grkpbv90 może przegrupować się w ciągu 2 min i jest gotowy do zmiany pozycji w minutę po wystrzeleniu ostatniego pocisku (Finowie kupili AMOS-y, 2010-12-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.