Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

NATO zainwestuje w bazę w Kuçovej

Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, 06 lutego 2019

Kwatera Główna Dowództwa Połączonych Sił NATO w Europie (SHAPE), poinformowała że NATO zgodziło się zainwestować 51 mln euro (219 mln zł) w odbudowę bazy lotniczej Kuçova w Republice Albanii i przekształcenie jej w pierwszą na Zachodnich Bałkanach bazę lotniczą Sojuszu, w celu wsparcia operacji transportowych, logistycznych i Air Policing.

Minister obrony Albanii Olta Xhacka i dowódca US Air Forces in Europe gen. Tod D. Wolters / Zdjęcie: USAFE

Proces rozpoczął się 24 lutego, kiedy dowódca US Air Forces in Europe gen. Tod D. Wolters, odwiedził Albanię, aby zainicjować początek prac, zaplanowanych na najbliższe 5 lat. Jak stwierdziła minister obrony Albanii Olta Xhacka odbudowa bazy w Kuçovej ma również znaczenie dla bezpieczeństwa narodowego Albanii i bezpieczeństwa w regionie. Minister Xhacka dodała, że albańskie ministerstwo obrony już upoważniło Agencję Wsparcia i Zakupów NATO (NSPA) do opracowania planu dla Kuçovej zgodnie ze standardami Sojuszu. Według albańskich mediów oznacza to renowację pasa startowego, dróg kołowania i hangarów.

Zapytany przez albańskie media o charakter inwestycji NATO w Kuçovej, gen. Wolters poinformował, że baza lotnicza będzie stanowić ogromny polepszenie zdolności NATO pod względem obserwacji i kierowania przestrzenią bitewną. Zdaniem gen. Woltersa Kuçova ma unikalne cechy, doskonałą już istniejącą infrastrukturę i wspaniałe położenie geograficzne, któremu zawdzięcza doskonałe warunki pogodowe (NATO zmodernizuje bazę w Kuçovej, 2018-08-08).

Na podstawie informacji Igora Božinovskiego


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.