Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny wypadek MiGa-29

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 04 marca 2019

Dzisiaj w rejonie miejscowości Stoczek w powiecie węgrowskim podczas lotu kontrolnego rozbił się samolot myśliwski MiG-29 z 23. bazy lotnictwa taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Pilot zdążył się katapultować. Po odnalezieniu przez służby ratownicze został przewieziony do szpitala.

Szczątki MiGa-29 rozbitego pod Stoczkiem / Zdjęcie: Ratownictwo Powiatu Węgrowskiego

Jak poinformował ppłk Marek Pawlak z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych samolot spadł w terenie niezabudowanym i został całkowicie zniszczony. Przyczyna zdarzenia nie jest znana. Sprawę zbada komisja.

Według nieoficjalnych informacji, samolot przeszedł w Bazie prace serwisowe. Dotyczyły one systemu hydralicznego, łącznie z wymianą komponentów układu sterowania nim. W czasie lotu kontrolnego miało dojśc do awarii właśnie systemu hydraulicznego. Po zaobserowowaniu spadku ciśnienia pilot zdecydował się na katapultowanie.

To już trzecie, w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy, zdarzenie z udziałem samolotów MiG-29 ze składu Sił Powietrznych (Katastrofa MiGa-29A z 22. BLT, 2018-07-06, Rozbił się MiG-29 z Mińska Mazowieckiego, 2017-12-19). Z dotychczasowych zdarzeń żadne nie zostało oficjalnie wyjaśnione. Brak raportów o ich przyczynach wpływa znacząco na obniżenia bezpieczeństwa eksploatacji samolotów MiG-29 Sił Powietrznych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.