Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Heli-Expo 2019: Chiny zamawiają H175 SAR

Imprezy branżowe, Przemysł lotniczy, Służby państwowe, 07 marca 2019

Biuro Poszukiwań i Ratownictwa chińskiego Ministerstwa Transportu podpisało podczas Heli-Expo umowę w sprawie zakupu 2 śmigłowców Airbus Helicopters H175 w konfiguracji poszukiwawczo-ratowniczej (SAR).

Wizualizacja H175 w barwach Biura Poszukiwań i Ratownictwa chińskiego Ministerstwa Transportu / Ilustracja: Airbus Helicopters

Nowe wiropłaty będą wykonywać misje poszukiwawczo-ratownicze w jednym z najbardziej ruchliwych obszarów transportu morskiego na świecie (7 z 10 najbardziej ruchliwych portów kontenerowych na świecie znajduje się w Chinach), a także w innych obszarach przybrzeżnych, takich jak Zatoka Pohaj i Morze Żółte. Akweny te, na których intensywnie działają przemytnicy, stanowią wymagające środowisko operacyjne, w którym piloci muszą zawsze być przygotowani na niespodziewane zdarzenia.

Od ponad 10 lat Biuro Poszukiwań i Ratownictwa Ministerstwa Transportu jest jednym z najważniejszych klientów Airbusa w Chinach Obecnie eksploatuje cztery śmigłowce H225, które operują z czterech głównych baz na wybrzeżu Chin: w Szanghaju, Penglai, Xiamen i Zhuhai.

H175 potwierdza swoją pozycję cieszącego się zaufaniem śmigłowca do misji poszukiwawczych i ratunkowych na morzu. Dzięki zaufaniu chińskiego Biura Poszukiwań i Ratownictwa Ministerstwa Transportu do Airbusa i naszej bliskiej współpracy z przedsiębiorstwem AVIC, H175 pomoże uratować większą liczbę osób i statków znajdujących się w niebezpieczeństwie na wodach przy wybrzeżu Chin – powiedział dyrektor generalny Airbus Helicop ters Bruno Even.

Obecnie H175 są eksploatowane w Holandii, Wielkiej Brytanii, Danii, Tajlandii, Australii, Meksyku i Hong Kongu w Chinach. H175 w wersji SAR został wybrany przez Rządową Eskadrę Transportową (Government Flying Services, GFS) Hong Kongu, która odebrała pierwszy śmigłowiec w czerwcu 2018 (GFS odbiera pierwsze H175, 2018-06-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.