Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Międzynarodowy Dzień Kobiet w lotnictwie

Lotnictwo cywilne, Ludzie, 08 marca 2019

Codziennie na całym świecie loty Emirates łączą ludzi i przedsiębiorstwa, umożliwiając rozwój turystyki i handlu. Żaden lot przewoźnika nie doszedłby do skutku bez codziennej pracy kobiet zatrudnionych w Grupie Emirates – w kabinach i na pokładach samolotów, na płycie postojowej i w hangarze, w punktach obsługi na całym świecie czy w siedzibie przewoźnika w Dubaju.

40% pracowników Grupy Emirates to kobiety, pochodzące z około 160 krajów / Zdjęcie: Emirates

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet chcielibyśmy podziękować wszystkim pracownicom za ich poświęcenie, profesjonalizm i istotny wkład w sukces Grupy Emirates. Jesteśmy niezwykle dumni z naszych utalentowanych i zaangażowanych koleżanek i zamierzamy w dalszym ciągu tworzyć atmosferę, która ułatwia kobietom doskonalenie umiejętności zawodowych i rozwój kariery w branży lotniczej–powiedział Abdulaziz Al Ali, wiceprezes Grupy Emirates ds. zasobów ludzkich.

Od samego początku Grupa Emirates dostrzegała potencjał związany z zatrudnianiem kobiet w różnych działach. Kobiety pełnią w Emirates 1100 funkcji we wszystkich działach operacyjnych, komercyjnych i obsługi biznesowej w obrębie grupy. Nie tylko pracują jako personel pokładowy i piloci, ale wykonują także szereg zadań technicznych – od obsługi technicznej i czyszczenia samolotów po operacje na płycie postojowej, operacje lotnicze, zarządzanie załogą czy operacje cargo. Zajmują specjalistyczne stanowiska takie jak m.in. inżynier lotnictwa, specjalista od załadunku, kierownik zespołu ds. operacji na płycie postojowej, koordynator lotów czy dyspozytor lotniczy.

Kobiety stanowią 40% pracowników Grupy Emirates i pochodzą z około 160 krajów, a ponad 1100 z nich to obywatelki Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zajmują także stanowiska kierownicze w obrębie grupy, średniego i wyższego szczebla. Ponadto przeszło jedna piąta kobiet pracuje w Emirates przynajmniej od 10 lat (Emirates dotrą do Porto, 2019-02-22, Emirates SkyCargo na Walentynki, 2019-02-13).

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Grupa Emirates przygotowała film, który pokazuje jak różnorodne obowiązki pełnią kobiety pracujące w liniach

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet na panie podróżujące liniami Air France i KLM czekają miłe niespodzianki, między innymi pierwszeństwo w wejściu na pokład samolotów. Panie są witane na pokładzie jako pierwsze, jeszcze przed pasażerami uprawnionymi do pierwszeństwa z tytułu Sky Priority (klasa biznes, karty lojalnościowe). W tym dniu na lotniskach przy wyjściach do samolotów linie ustawią specjalne tablice zapraszające panie w pierwszej kolejności, zostaną też zmienione komunikaty lotniskowe, a karty pokładowe odpowiednio oznakowane priorytetem. Akcja dotyczy wszystkich międzynarodowych lotów Air France i KLM, w tym tych startujących tego dnia z Warszawy, Gdańska, Krakowa i Wrocławia. Tym drobnym gestem linie Air France i KLM chcą wyrazić szacunek i podziękować wszystkim swoim pasażerkom.

W Dniu Kobiet na pasażerów płci pięknej czeka jeszcze więcej niespodzianek od Air France – na lotnisku w Paryżu, jak i na pokładach samolotów. W wielu miejscach kobiety są witane z honorami, obdarowywane czekoladkami i kwiatami, aby podróż 8 marca była niezapomniana. Również tego dnia, wybranymi lotami francuskiej linii opiekują się całkowicie damskie załogi. Siedem, ochotniczo uformowanych z tej okazji załóg personelu latającego Air France, z damską obsadą zarówno w kabinie pasażerskiej, jak i kabinie załogi wyruszyło dziś z lotniska w Paryżu do pracy na różnych rejsach europejskich i międzykontynentalnych, Ta inicjatywa ma na  celu zademonstrowanie zaangażowania Air France w walkę o prawa kobiet na całym świecie.

Panie stanowią 8% pilotów Air France – to o 3% więcej niż średnia w branży / Zdjęcie: Air France

Od wielu lat Air France podejmuje liczne działania i inicjatywy na rzecz równości płci. Damska część personelu demonstruje swoje prawa, walczy z seksistowskimi zachowaniami w miejscu pracy, domaga się równości płac i dostępu do wszystkich stanowisk firmy. W efekcie kobiety pełnią ważną role w tworzeniu linii, czego doskonałym dowodem jest fakt, że Air France są kierowane przez dwie kobiety: Przewodniczącą  Zarządu Anne-Marie Couderc i Prezesa Anne Rigail. Ponadto kobiety zajmują inne wysokie stanowiska – stanowią 35% kadry managerskiej, 55% zarządu oraz 28% komitetu wykonawczego linii.

Ponadto, głosząc, że feminizacja zawodów jest podstawowym aspektem równości zatrudnienia  linia wspiera kobiety w karierze w profesjach typowo technicznych, które są standardowo zdominowane przez mężczyzn. W efekcie kobiety stanowią 8% pilotów Air France (to 3% więcej niż średnia w branży), są też inżynierami, mechanikami, specjalistami IT i wykonują inne zawody typowo techniczne. Realizując u siebie równą politykę zatrudnienia francuska linia promuje dostęp kobiet do wszystkich zawodów, a także angażuje się w działania społeczne i wspiera stowarzyszenia na całym świecie pod kątem doradztwa zawodowego i edukacji dziewcząt i młodych kobiet (Air France prezentuje odnowione Airbusy A330, 2019-02-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra