Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katar kupi czołgi Altay

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Wojska lądowe, 14 marca 2019

Katarskie media donoszą, że wojska lądowe tego kraju pozyskają nowe tureckie czołgi podstawowe Altay. Według nich wiceprzewodniczący tureckiej Adalet ve Kalkınma Partii (AKP, Partii Sprawiedliwości i Rozwoju) Ali İhsan Yavuz powiedział, że Katar zakupi do 100 czołgów z Turcji. Pierwsza transza dostaw ma liczyć 40 wozów.

Czołg podstawowy Altay / Zdjęcie: BMC

Zdaniem Yavuza czołgi dostarczone w następnych transzach mają być napędzane tureckimi silnikami. Obecnie zespół napędowy Altaya stanowi niemiecki diesel produkowany przez MTU Friedrichshafen o mocy 1500 KM.

Kontrakt na dostawy Altayów dla rodzimych sił zbrojnych został podpisany między turecką Dyrekcją Przemysłu Obronnego (SSB) i przedsiębiorstwem BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret ze Stambułu w listopadzie 2018 (Kontrakt na 250 czołgów Altay, 2018-11-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.