Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsza sprzedaż Fletchera

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 09 kwietnia 2019

Spółka Arnold Defense zdobyła pierwsze zamówienie na czterolufowe wyrzutnie 70-mm kierowanych laserowo pocisków rakietowych APKWS o nazwie Fletcher. Mogą one być zamontowane na dowolnym lekkim pojeździe, używanym przez siły specjalne. Premiera wyrzutni miała miejsce podczas ubiegłorocznej wystawy DSEi w Londynie.

Wyrzutnia Fletcher zamontowana na pojeździe Polaris MRZR X / Ilustracja: Arnold Defense

Nieujawniony klient zdecydował się na zakup wyrzutni Fletcher po serii próbnych strzelań, w trakcie których zniszczono cele leżące w odległości ponad 5 km ze 100-% skutecznością. Według przedstawicieli producenta zamówienie dotyczy tylko pierwszej partii wyrzutni. Po zakończeniu prób przez nabywcę spodziewany jest zakup większej ilości Fletcherów.

Producent podaje, że zasięg APKWS wystrzelonego z Fletchera wynosi obecnie 8 km, a pocisk może razić cele z punktową dokładnością. Spółka Nammo prowadzi prace nad modyfikacją jego silnika, dzięki której zwiększono by zasięg do 12-15 km (US Navy zamawia kolejne APKWS, 2019-03-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.