Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ponad 7000 APKWS dla US Navy

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 09 maja 2018

US Navy (marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych Ameryki przyznała BAE Systems kontrakt o wartości 175 mln USD (ok. 630 mln zł) na ponad 7000 kierowanych laserowo pocisków rakietowych APKWS (Advanced Precision Kill Weapon System). Kontrakt został przyznany w ramach ramowej umowy o wartości 600 mln USD na dostawę uzbrojenia dla US Navy, US Marine Corps (korpusu piechoty morskiej), US Army (wojsk lądowych) i US Air Force (wojsk lotniczych), jak również do rosnącej liczby krajów sojuszniczych.

BAE Systems zamierza osiągnąć poziom produkcji ponad 20 000 sztuk APKWS rocznie / Zdjęcie: BAE Systems

BAE Systems spodziewa się dodatkowych zamówień, pozwalających zwiększyć liczbę pocisków w ramach tej partii produkcyjnej do 17 500. Brytyjska spółka zamierza osiągnąć poziom produkcji ponad 20 000 sztuk APKWS rocznie w zakładach w New Hampshire i Teksasie.

APKWS to 70-mm niekierowany pocisk rakietowy Hydra z dodatkowym zestawem kierującym WGU-59/B, zamontowanym między głowicą bojową i silnikiem. Zespół ten składa się z czterech stateczników z klapolotkami i czujników optycznych zamontowanych na ich krawędziach natarcia. Każdy z czujników optycznych połączony jest światłowodem z układem półaktywnego samonaprowadzania laserowego (DASALS).

APKWS, którego masa to 14,5 kg, ma głowice burzące Mk. 151 i Mk. 152 o masie tylko 4,2 kg, co minimalizuje ryzyko strat pobocznych oddziałów i obiektów znajdujących się bardzo blisko celów. Pocisk jest też zdolny do zwalczania celów ruchomych, dzięki klapolotkom umożliwiającym korygowanie toru lotu po odpaleniu.

APKWS to jedyne 70-mm kierowane pociski rakietowe dopuszczone przez amerykański Departament Obrony do użycia przez różne typy samolotów i śmigłowców wojskowych. Każdy statek powietrzny przystosowany do przenoszenia pocisków Hydra może odpalać APKWS. Jedynym koniecznym do tego elementem jest sygnał elektryczny o napięciu 28 V. APKWS są używane przez USAF oraz lotnictwo US Navy, US Marine Corps i US Army. Są też dostępne dla klientów międzynarodowych w ramach programu zakupów sprzętu wojskowego (FMS) od lub za pośrednictwem rządu Stanów Zjednoczonych Ameryki (Bahrajn chce kupić AH-1Z, 2018-04-30, Scorpion testuje uzbrojenie , 2016-10-20, Dozbrajanie lotnictwa USMC, 2016-05-12, Irak chce kupić APKWS II, 2014-11-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.