Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

US Navy zamawia kolejne APKWS

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 20 marca 2019

US Navy zawarła z BAE Systems umowę w sprawie zakupu kilku tysięcy zestawów kierujących służących do przekształcenia 70-mm npr Hydra w pociski APKWS (Advanced Precision Kill Weapon System). Wartość umowy to 225 mln USD (niemal 850 mln zł). Ambicją brytyjskiego koncernu jest produkowanie ponad 20 tys. zestawów APKWS rocznie. Pociski te są oferowane za pośrednictwem programu Foreign Military Sales.

Ambicją BAE Systems jest produkowanie ponad 20 tys. zestawów APKWS rocznie / Ilustracja: BAE Systems

Zestaw kierujący WGU-59/B zamontowany jest między głowicą bojową i silnikiem pocisku Hydra i składa się z czterech stateczników z klapolotkami i czujników optycznych zamontowanych na ich krawędziach natarcia. Każdy z czujników optycznych połączony jest światłowodem z układem półaktywnego samonaprowadzania laserowego (DASALS).

APKWS, którego masa to 14,5 kg, ma głowice burzące Mk. 151 i Mk. 152 o masie tylko 4,2 kg, co minimalizuje ryzyko strat pobocznych oddziałów i obiektów znajdujących się bardzo blisko celów. Pocisk jest też zdolny do zwalczania celów ruchomych, dzięki klapolotkom umożliwiającym korygowanie toru lotu po odpaleniu.

Zwiększamy tempo produkcji i przed terminem wywiązujemy się z dostaw dla klientów. Widzimy rosnące zapotrzebowanie na nasze uzbrojenie. Zależy nam na dostarczaniu siłom zbrojnym niezawodnych, efektywnych kosztowo, naprowadzanych laserowo pocisków rakietowych, pozwalających punktowo zwalczać cele nieopancerzone, ograniczać straty po stronie cywilnej i zwiększać ogólną skuteczność bezpośredniego wsparcia lotniczego, szczególnie w terenie zurbanizowanym – powiedział Marc Casseres, dyrektor ds. systemów precyzyjnego kierowania i rozpoznania w BAE Systems (Ponad 7000 APKWS dla US Navy, 2018-05-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.