Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

US Navy zamawia kolejne APKWS

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 20 marca 2019

US Navy zawarła z BAE Systems umowę w sprawie zakupu kilku tysięcy zestawów kierujących służących do przekształcenia 70-mm npr Hydra w pociski APKWS (Advanced Precision Kill Weapon System). Wartość umowy to 225 mln USD (niemal 850 mln zł). Ambicją brytyjskiego koncernu jest produkowanie ponad 20 tys. zestawów APKWS rocznie. Pociski te są oferowane za pośrednictwem programu Foreign Military Sales.

Ambicją BAE Systems jest produkowanie ponad 20 tys. zestawów APKWS rocznie / Ilustracja: BAE Systems

Zestaw kierujący WGU-59/B zamontowany jest między głowicą bojową i silnikiem pocisku Hydra i składa się z czterech stateczników z klapolotkami i czujników optycznych zamontowanych na ich krawędziach natarcia. Każdy z czujników optycznych połączony jest światłowodem z układem półaktywnego samonaprowadzania laserowego (DASALS).

APKWS, którego masa to 14,5 kg, ma głowice burzące Mk. 151 i Mk. 152 o masie tylko 4,2 kg, co minimalizuje ryzyko strat pobocznych oddziałów i obiektów znajdujących się bardzo blisko celów. Pocisk jest też zdolny do zwalczania celów ruchomych, dzięki klapolotkom umożliwiającym korygowanie toru lotu po odpaleniu.

Zwiększamy tempo produkcji i przed terminem wywiązujemy się z dostaw dla klientów. Widzimy rosnące zapotrzebowanie na nasze uzbrojenie. Zależy nam na dostarczaniu siłom zbrojnym niezawodnych, efektywnych kosztowo, naprowadzanych laserowo pocisków rakietowych, pozwalających punktowo zwalczać cele nieopancerzone, ograniczać straty po stronie cywilnej i zwiększać ogólną skuteczność bezpośredniego wsparcia lotniczego, szczególnie w terenie zurbanizowanym – powiedział Marc Casseres, dyrektor ds. systemów precyzyjnego kierowania i rozpoznania w BAE Systems (Ponad 7000 APKWS dla US Navy, 2018-05-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.