Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oferty na rozbudowę Radomia

Lotnictwo cywilne, 23 kwietnia 2019

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze dokonało dziś otwarcia ofert na Opracowanie dokumentacji projektowej i realizację robót budowlanych dla inwestycji polegającej na przebudowie i wydłużeniu drogi startowej lotniska w Radomiu.

/ Zdjęcie: Port lotniczy Radom-Sadków

Do przetargu stanęły cztery przedsiębiorstwa: Budimex (wartość oferty – 154 940 892,15 zł), Max Bögl Polska (wartość oferty – 146 683 769,64 zł), konsorcjum: Trakcja PRKII, Kauno Tiltai i Projekt Plus (wartość oferty – 169 097 237,29 zł) i Strabag (wartość oferty – 164 626 942,89 zł).

PPL zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia ok. 220 mln zł brutto co oznacza, że wszystkie oferty mieszczą się w wyznaczonym limicie. Wykonawca przebudowy i wydłużenia drogi startowej radomskiego lotniska zostanie wskazany po dokładnym przeanalizowaniu wszystkich ofert.

Jednocześnie PPL i Biuro Podróży ITAKA podpisały list intencyjny dotyczący ścisłej współpracy oraz działań na rzecz rozwoju Lotniska Radom-Sadków. ITAKA od sezonu rozkładowego lato 2021 będzie oferowała połączenia czarterowe z radomskiego portu.

Jak napisano w liście ITAKA  i PPL dostrzegają do tej pory niewykorzystany potencjał [radomskiego] lotniska jako punktu wylotowego dla lotów czarterowych dla pasażerów z centralnej i wschodniej Polski. Warunki wzajemnej, ścisłej współpracy mają zostać uzgodnione do końca 2019.

Na lotnisku Radom-Sadków już niebawem rozpoczną się zaplanowane przez PPL prace związane z budową m.in. płyty postojowej dla samolotów, dróg kołowania, terminala pasażerskiego i w/w przedłużeniem drogi startowej. Do końca 2020 radomski port ma osiągnąć roczną przepustowość ponad 3 mln pasażerów (Nowy właściciel portu w Radomiu, 2018-10-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.