Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Enter Air obejmie akcje Germania Flug

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 07 maja 2019

Linie Enter Air podpisały z Albex Aviation i osobami fizycznymi umowę inwestycyjną dotyczącą objęcia 49% akcji w liniach Germania Flug. Wartość umowy, która daje Enter Air dostęp do szwajcarskiego rynku turystycznego, wynosi 2 mln USD (około 7,7 mln zł).

Enter Air obejmą 49% akcji linii Germania Flug / Zdjęcie: Germania Flug

Wejście na rynki niemieckojęzyczne było jednym z naszych celów. Poszukiwaliśmy więc odpowiedniego podmiotu, który posiadałby koncesję, kontrakty z biurami podróży, sloty lotniskowe oraz profesjonalny zarząd. Szwajcarska spółka posiada to wszystko, daje nam dostęp do intratnego  szwajcarskiego rynku przewozów turystycznych, a w przyszłości do innych rynków niemieckojęzycznych, na których nie jesteśmy jeszcze w pełni obecni mówi Grzegorz Polaniecki, członek zarządu Enter Air.

Wykorzystując nasz sprawdzony, niskokosztowy model biznesowy i relacje z czołowymi touroperatorami w Szwajcarii managerów Germania Flug będziemy mogli znacząco zwiększyć skalę działalności przejmowanej spółki. Liczymy też na synergie kosztowe związane ze zwiększeniem skali działalności na rynkach, na które latają obie linie dodaje Polaniecki (Pierwszy MAX 8 we flocie Enter Air, 2018-12-06).

Objęcie udziałów w szwajcarskim przewoźniku nastąpi ze środków własnych. Umowa Inwestycyjna zawiera opcję call uprawniającą Enter Air do objęcia  dodatkowych akcji Germania Flug dających łącznie do 80% akcji.

Germania Flug jest spółką prawa szwajcarskiego prowadzącą działalność lotniczą na podstawie koncesji lotniczej wydanej przez szwajcarski organ nadzoru nad rynkiem lotniczym. Spółka od 5 lat wykonuje przewozy regularne i czarterowe z użyciem 3 Airbusów A319 na rynkach europejskich i popularnych kierunkach wakacyjnych w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Zespół linii liczy ponad 100 osób wraz z załogami lotniczymi. Germania Flug jest podmiotem w pełni niezależnym od niemieckiej grupy Germania (Germania wybiera A320neo, 2018-05-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.