Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Port Lotniczy Warszawa-Radom

Lotnictwo cywilne, 08 maja 2019

W obecności premiera Mateusza Morawieckiego 7 maja symbolicznie zainaugurowano budowę lotniska w Radomiu. W uroczystości uczestniczyli również wicemarszałek Senatu Adam Bielan, wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu do spraw CPK Mikołaj Wild i prezes Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze Mariusz Szpikowski.

Oficjalna nazwa nowego lotniska jest nieco kuriozalna, zważywszy, że Radom dzieli od Warszawy ponad 100 km. Co ciekawe, na wizualizacji widoczna jest tylko nazwa Port Lotniczy Radom / Ilustracja: Port Lotniczy Warszawa-Radom

Premier Morawiecki podkreślił, że inwestycja w radomski port ma m.in. uzasadnienie lokalizacyjne i biznesowe: To, co dzisiaj tutaj symbolicznie zaczynamy, tę inwestycję, którą inaugurujemy, jest kluczowym krokiem (...) tworzymy pierwsze kroki w kierunku rozbudowy lotniska do wielkości 3-milionów w pierwszej fazie. Czyli 3 miliony pasażerów rocznie.

Prezes Szpikowski akcentował znaczenie nowego lotniska dla lokalnego biznesu: Nowa inwestycja to nowe miejsca pracy. Liczymy na to, że rozwój portu przyniesie wymierne korzyści nie tylko inwestorom, ale także lokalnym przedsiębiorcom.

W czasie uroczystości zaprezentowano też nową nazwę radomskiego lotniska: Port Lotniczy Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku. Jest ona nieco kuriozalna, zważywszy, że Radom dzieli od Warszawy ponad 100 km. Dotychczas praktyki takie stosowali przede wszystkim przewoźnicy niskokosztowi, chcąc przyciągnąć pasażerów. Wydaje się, że lepsza byłaby tradycyjna nazwa Radom-Sadków (Oferty na rozbudowę Radomia , 2019-04-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.