Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

3 mln Ryanaira w Katowicach

Lotnictwo cywilne, 10 maja 2019

Irlandzkie linie lotnicze Ryanair poinformowały dziś, że z ich oferty w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach skorzystało dotychczas 3 miliony pasażerów. W sezonie Lato 2019 Ryanair oferuje w Katowicach loty na 6 trasach: Ateny (2 x tyg.). Birmingham (2 x tyg.), Dublin (3 x tyg.), Edynburg (2 x tyg.), Londyn Stansted (codziennie) oraz Mediolan Bergamo (2 x tyg.).

Prognoza irlandzkiego towarzystwa zakłada, że w tym roku w Polsce obsłuży prawie 13 milionów pasażerów / Zdjęcie: Ryanair

Od października tego roku w Katowicach stacjonować będą 2 samoloty Ryanaira. Jednocześnie od sezonu Zima 2019/2020 przewoźnik zaoferuje 12 nowych połączeń do Odessy, Dortmundu, Katanii, Kijowa, Kolonii, Manchesteru, Oslo, Bolonii, Brindisi, Göteborga, Cork oraz Pafos. Prognoza irlandzkiego towarzystwa zakłada, że w tym roku w Polsce obsłuży prawie 13 milionów pasażerów.

W Katowicach dyrektor ds. komunikacji Ryanaira w krajach Europy środkowo-wschodniej i na Bałkanach Olga Pawlonka powiedziała: Z naszej oferty w Katowicach skorzystało już 3 miliony pasażerów. W październiku otworzymy tutaj naszą bazę (6. w Polsce) i zaoferujemy 12 nowych tras. W sezonie Zima 2019/2020 nasi pasażerowie będą mogli podróżować na 18 trasach łącznie, co przyczyni się do szybkiego i znaczącego wzrostu liczby podróżnych (Ryanair Sun zmienia się w Buzz, 2019-03-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.