Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Uzbrojone Land Rovery dla Czech

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Wojska lądowe, 05 maja 2009

Czeskie ministerstwo obrony wydało ostateczną decyzję o zakupie 79 opancerzonych samochodów terenowych Land Rover Defender LR 130, za 380 mln koron. Dostawy zostaną zrealizowane w drugiej połowie roku.

Land Rovery, pozyskane przez Czechów, uzbrojone będą w km i wkm lub zamiennie w automatyczny granatnik AGS 17. Opancerzenie, zgodne ze STANAG Level 1, chroni jedynie przed ostrzałem z karabinków automatycznych. Zostało to jednak uznane za wystarczające, podobnie jak w przypadku Brytyjczyków, którzy uważają, że pojazdów tego typu nie da się zawsze zastąpić cięższymi wozami / Zdjęcie: MO Czech

O zakupie opancerzonych Defenderów LR 130 zdecydowano pod koniec ubiegłego roku, podpisując umowę z A.M.T. Group. Od tej pory samochody przeszły szereg testów, prowadzonych przez odbiorcę finalnego. Po ich pozytywnym zakończeniu, resort obrony podpisał dzisiaj ostateczna zgodę na uruchomienie środków zakupowych.

W czerwcu do 4 Brygady Szybkiego Reagowania trafi pierwszych 10 pojazdów. Pozostałe zostaną dostarczone do jednostki - a przede wszystkim jej 43 zmechanizowanego batalionu desantowego - do końca listopada. Będą wykorzystywane w Afganistanie, zastępując przestarzałe UAZ-y 469.

Zakup Land Roverów był możliwy dzięki zmniejszeniu zamówienia na transportery opancerzone Pandur II. Zaoszczędzone środki zostały przeznaczone głównie na zakup samolotów transportowych i samochodów patrolowych (zobacz: Pandury i Land Rovery dla Czech).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra