Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Loty widokowe nad Zatoką Ha Long

Lotnictwo cywilne, 21 maja 2019

Northern Vietnam Helicopter Company (VNH North), spółka zależna Vietnam Helicopter Corporation, uruchomiła pierwsze w historii kraju loty widokowe. Turyści mogą podziwiać krajobraz Zatoki Ha Long z kabin śmigłowców Bell 505.

Belle 505 należące do VNH North nad Zatoką Ha Long / Zdjęcie: Bell Helicopter

Ha Long to leżąca w północnej części Wietnamu, w pobliżu miasta o tej samej nazwie, odnoga Zatoki Tonkińskiej. Zajmuje powierzchnię 1500 km², na której znajduje się ok. 1900 skalistych wysp i wysepek. Większość z nich ma formę wapiennych słupów wyłaniających się wysoko ponad powierzchnię wody. W rosnących tu lasach deszczowych występuje duża różnorodność świata zwierzęcego i roślinnego.

W 1962 wietnamskie Ministerstwo Kultury, Sportu i Turystyki ustanowiło zatokę Ha Long pomnikiem krajobrazowym. W 1994 UNESCO umieściła ją na swojej Liście Światowego Dziedzictwa.

Dysponujące flotą nowoczesnych śmigłowców Vietnam Helicopter Corporation i VNH North świadczą usługi transportowe w kilku branżach, takich jak wydobycie ropy naftowej i gazu ziemnego, turystyka, transport medyczny, poszukiwania i ratownictwo i przewóz VIP-ów. Spółka planuje używać śmigłowce Bell 505 do obsługi bezpośrednich połączeń z Hanoi do Zatoki Ha Long, lotów czarterowych i ślubnych i usług fotogrametrycznych (Pierwszy policyjny Bell 505, 2018-12-05, Chiński certyfikat dla Bella 505, 2018-05-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.