Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe bazy LPR

Służby państwowe, 28 maja 2019

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe otworzyło dwie nowe stałe bazy – w Opolu i Gorzowie Wielkopolskim. Dotychczas obydwie placówki funkcjonowały jako tymczasowe.

/ Zdjęcie: LPR

Uroczystość otwarcia nowo wybudowanej bazy LPR w Opolu odbyła się 23 maja. Załoga placówki ma do dyspozycji ogrzewany hangar dla śmigłowca, pokój do planowania lotu, własną stację pogodowa oraz zaplecze socjalne, sanitarne i techniczne.

Umowę w sprawie budowy nowej bazy podpisano w lutym 2018. W ramach inwestycji wybudowano obiekt z pomieszczeniami socjalno-operacyjnymi dla załogi i hangarem oraz instalacją paliwową o łącznej powierzchni prawie 1140 m2. Koszt budowy opolskiej bazy LPR wyniósł ponad 7,5 mln zł.

Kilka dni później, 27 maja, otwarto bazę LPR w Gorzowie Wielkopolskim. Umowę w tej sprawie podpisano pod koniec maja 2018. W ramach inwestycji powstał obiekt z pomieszczeniami socjalno-operacyjnymi dla załogi i hangarem oraz instalacją paliwową o łącznej powierzchni prawie 1200 m2. Śmigłowiec jest wytaczany z nowego hangaru na elektrycznej platformie. Koszt budowy bazy w Gorzowie Wielkopolskim to 9 mln zł (Pracowity rok LPR, 2019-01-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.