Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowe bazy LPR

Służby państwowe, 28 maja 2019

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe otworzyło dwie nowe stałe bazy – w Opolu i Gorzowie Wielkopolskim. Dotychczas obydwie placówki funkcjonowały jako tymczasowe.

/ Zdjęcie: LPR

Uroczystość otwarcia nowo wybudowanej bazy LPR w Opolu odbyła się 23 maja. Załoga placówki ma do dyspozycji ogrzewany hangar dla śmigłowca, pokój do planowania lotu, własną stację pogodowa oraz zaplecze socjalne, sanitarne i techniczne.

Umowę w sprawie budowy nowej bazy podpisano w lutym 2018. W ramach inwestycji wybudowano obiekt z pomieszczeniami socjalno-operacyjnymi dla załogi i hangarem oraz instalacją paliwową o łącznej powierzchni prawie 1140 m2. Koszt budowy opolskiej bazy LPR wyniósł ponad 7,5 mln zł.

Kilka dni później, 27 maja, otwarto bazę LPR w Gorzowie Wielkopolskim. Umowę w tej sprawie podpisano pod koniec maja 2018. W ramach inwestycji powstał obiekt z pomieszczeniami socjalno-operacyjnymi dla załogi i hangarem oraz instalacją paliwową o łącznej powierzchni prawie 1200 m2. Śmigłowiec jest wytaczany z nowego hangaru na elektrycznej platformie. Koszt budowy bazy w Gorzowie Wielkopolskim to 9 mln zł (Pracowity rok LPR, 2019-01-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.