Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Viking promuje Guardiana 400

Służby państwowe, Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 31 maja 2019

Kanadyjska spółka Viking Air zamierza wypromować na świecie swój najnowszy produkt – samolot Guardian 400. Jest to wielozadaniowa wersja popularnego DHC-6-400 Twin Ottera.

Wizualizacja Guardiana 400 / Ilustracja: Viking Air

Guardian 400 będzie wyposażony w zasobnik SCAR z głowicą optoelektroniczną Hensoldt Argos, wielospektralną kamerę HDTV, kamerę termowizyjną HD i dalmierz laserowy. Wszystkie informacje z w/w czujników będą wyświetlane na wskaźnikach w kabinie załogi lub konsoli operatora. Demonstrator Guardiana 400 będzie przenosił także zasobnik SCAR z radarem Leonardo Osprey i kamerą Sentient Vidar.

W kabinie samolotu zostaną zamontowane: konsola Airborne Technologies ze wskaźnikami dotykowymi wysokiej rozdzielczości, rejestrator danych/głosu/wideo, komputer zarządzania misją, radiostacje, intuicyjny kontroler do kierowania kamerami i ergonomiczny fotel dla operatora urządzeń. Prototyp Guardiana 400 będzie również wyposażony w okna obserwacyjne, węzły podwieszeń pod skrzydłami, nosze i toaletę.

Światowe tournee Guardiana 400 ma rozpocząć się we wrześniu. Samolot ma być prezentowany i wykonywać loty demonstracyjne w Europie, Afryce, na Bliskim Wschodzie, w Indiach, Azji Południowo-Wschodniej, Oceanii i Ameryce Północnej. Jako potencjalni nabywcy Guardiana 400 postrzegane są siły zbrojne i agencje rządowe poszukujące samolotów do patrolowania morza, poszukiwań i ratownictwa i ochrony infrastruktury krytycznej (Awrora kupuje Twin Ottery, 2018-04-04, Viking 400 jako wodnosamolot , 2016-02-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra