Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Czesi odebrali L-159T-2

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 06 czerwca 2019

Przedstawiciele spółki Aero Vodochody 4 czerwca przekazali na ręce Vzdušnych síl Armády České republiky (AČR, wojsk lotniczych Republiki Republiki) trzy samoloty szkolno-bojowe L-159T2. Wojsko zamówiło je we wrześniu 2016. Pierwszy L-159T2 został oblatany w sierpniu 2018 (Oblot L-159T2, 2018-08-13).

Jeden z 3 L-159T2 przekazanych wojsku / Zdjęcie: Aero Vodochody 

Nowe samoloty wejdą w skład 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Čáslaviu i zastąpią w służbie L-39ZA Albatros. Przejęcie L-159T2 to ważny krok dla czeskich wojsk lotniczych. Dwumiejscowa wersja tego samolotu zostanie wykorzystana do zaawansowanego szkolenia młodych pilotów, którzy dzięki temu szybciej przesiądą się na Gripeny. Mam nadzieję, że nowy samolot, dostarczony przez Aero Vodochody, pomoże nam w tym procesie w znacznym stopniu – powiedział dowódca 21. BLT płk Petr Tománek.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.