Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Draken odbiera L-159A

Lotnictwo wojskowe, 13 października 2015

Aero Vodochody przekazały Draken Intl. pierwszy samolot L-159A ALCA.

Pierwszy L-159A ALCA, jaki trafił do Draken Intl., nosi już oznaczenia użytkownika i nowy kamuflaż / Zdjęcie: Aero Vodochody

Uroczystość przekazania pierwszego samolotu bojowego L-159 ALCA przedstawicielom amerykańskiego przedsiębiorstwa Draken International odbyła się w zakładach Aero Vodochody w Odolenej Vodzie pod Pragą. W ceremonii wzięli udział m. in. gen. bryg. Libor Štefánik, dowódca Vzdušnych síl Armády České republiky (wojsk lotniczych) oraz zastępcy ministra obrony Republiki Czeskiej Tomáš Kuchta i Pavel Beran, a także przedstawiciele ambasady USA w Czechach.

Do końca br. Amerykanie odbiorą łącznie 8 L-159A. Podpisany w 2014 kontrakt opiewał na dostawę 14 samolotów tego typu, z opcją na 14 kolejnych, za sumę 25,8 mln USD (78,2 mln zł). Jednak ostatecznie Draken Intl. zamówiło tylko 21 L-159A. Cena ich zakupu nie została podana do publicznej wiadomości. Niedawno Amerykanie zawarli także z Czechami porozumienie w sprawie promowania najnowszego samolotu opracowanego przez Aero Vodochody – L-39NG (Oblot L-39NG, 2015-09-16).

Jared Isaacman, prezes Drakena, stwierdził, że zakup nowych samolotów umożliwi zaoferowanie usług kierowanego przez niego przedsiębiorstwa kolejnym klientom, ze względu na wzrost ogólnoświatowego zapotrzebowania na szkolenie pilotów wojskowych. Spodziewam się, że natychmiast po dotarciu do USA L-159A ALCA trafią do bazy USAF Nellis, gdzie wejdą w skład sił Czerwonych – dodał Isaacman. Obecnie samoloty należące do Draken Intl. wspomagają szkolenie pilotów US Marine Corps, US Navy i US Air Force, a także wojsk lotniczych Francji i Holandii, jako agresorzy (Próby operacyjne holenderskich F-35, 2015-08-31).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.