Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

DDG 117 w służbie US Navy

Marynarka wojenna, 29 lipca 2019

US Navy (amerykańska marynarka wojenna) przyjęła do służby niszczyciel rakietowy USS Paul Ignatius (DDG 117), typu Arleigh Burke.

USS Paul Ignatius DDG 117 podczas ceremonii przyjęcia do służby / Zdjęcie: US Navy

Ceremonia odbyła się 27 lipca w porcie Everglades w Fort Lauderdale na Florydzie. Wziął w niej udział patron jednostki, 98-letni Paul Robert Ignatius, który w l. 1967-1969 pełnił funkcję sekretarza US Navy i sprawował urząd zastępcy sekretarza obrony w administracji prezydenta Lyndona B. Johnsona. Podczas II wojny światowej Ignatius służył na pokładzie lotniskowca eskortowego USS Manila Bay (CVE 61).

USS Paul Ignatius jest 67. niszczycielem typu Arleigh Burke i zarazem 2. z 8. jednostek serii Flight IIA, które są większe od wcześniejszych wersji okrętów tego typu. Mają one 96 wyrzutni Mk 41 VLS, a na ich pokładach stacjonują dwa śmigłowce MH-60R Seahawk.

Załoga DDG 117 liczy ok. 310 oficerów i marynarzy. Okręt ma stacjonować w bazie morskiej Mayport w Jacksonville na Florydzie (Odbiór USS Paul Ignatius, 2019-02-25). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.