Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wodowanie USS John Finn

Marynarka wojenna, 31 marca 2015

W minioną sobotę zwodowano kolejny niszczyciel rakietowy typu Arleigh Burke, przyszły USS John Finn (DDG 113). Jest to pierwsza od czterech lat jednostka tego typu.

W sobotę zwodowano kolejny niszczyciel rakietowy typu Arleigh Burke, USS John Finn (DDG 113). Okręt będzie nosił imię oficera US Navy, który otrzymał Medal Honoru w uznaniu jego zasług i odwagi wykazanej podczas japońskiego ataku na bazę w Pearl Harbor 7 grudnia 1941 / Zdjęcie: HII

Okręt zwodowano w sobotę na terenie stoczni Huntington Ingalls Industries (HII) w Pascagoula w Mississippi. Zamówienie na niszczyciel złożono 15 czerwca 2011. Stępkę pod John Finn położono 5 listopada 2013 (Stępka pod USS John Finn, 2013-11-07). W najbliższych tygodniach okręt otrzyma ostatnie elementy wyposażenia pokładowego. Następnie rozpoczną się jego pierwsze testy morskie, które poprzedzą próby odbiorcze, prowadzone m.in. przez US Navy Board of Inspection and Survey (INSURV).  

Przyszły USS John Finn jest 63. niszczycielem rakietowym typu Arleigh Burke budowanym dla US Navy i 29. jednostką powstającą w stoczni HII. Jest to zarazem pierwszy okręt zamówiony w ramach nowej transzy, Flight IIA: Restart. Decyzję o jego budowie podjęto po ograniczeniu zamówienia na nowe niszczyciele rakietowe typu Zumwalt do zaledwie trzech (US Navy zwiększa stan posiadania, 2014-04-14).  

Stocznia HII prowadzi obecnie prace nad trzema nowymi niszczycielami typu Arleigh Burke. Poza wspomnianym John Finn, są to Ralph Johnson (DDG 114, Stępka pod USS Ralph Johnson, 2014-09-26) i Paul Ignatius (DDG 117). W ostatnich miesiącach rozpoczęto też przygotowania do budowy Delbert D. Black (DDG 119). Okręty tego typu powstają także w stoczni General Dynamics Bath Iron Works (BIW) w Bath w stanie Maine (Ponad miliard na kolejne niszczyciele, 2014-03-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.