Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Cięcie blach pod Delbert D. Black

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 22 lipca 2015

Wczoraj w Mississippi rozpoczęto budowę kolejnego amerykańskiego niszczyciela rakietowego, przyszłego USS Delbert D. Black (DDG 119), typu Arleigh Burke.

Przyszły USS Delbert D. Black (DDG 119) będzie nosił imię jednego z bohaterów US Navy z czasów II wojny światowej, który m.in. wsławił się podczas walk w Pearl Harbor w grudniu 1941. Matką chrzestną okrętu zostanie jego żona, p. Ima Black / Zdjęcie: HII

Budowa Delbert D. Black (DDG 119) rozpoczęła się od symbolicznego cięcia blach pod nowy niszczyciel rakietowy. Okręt powstanie w Pascagoula w stanie Mississippi. Zbuduje go jedna ze stoczni należących do Huntington Ingalls Industries. Jednostka najprawdopodobniej zostanie zwodowana w 2017. W następnym roku rozpocznie działania bojowe, po zakończeniu wielomiesięcznych testów morskich i państwowych.

Huntington Ingalls Shipbuilding jest jedną z 2. amerykańskich stoczni odpowiedzialnych za budowę niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke. Dotąd producent z Pascagoula dostarczył US Navy 28 jednostek tego typu. W ciągu ostatnich 3 lat rozpoczęto prace nad kolejnymi 4 niszczycielami (Chrzest USS John Finn, 2015-05-04; Zlecenie na DDG 121, 2015-04-02).

Okręty buduje również należąca do General Dynamics stocznia Bath Iron Works (Zlecenie dla Bath Iron Works, 2015-04-03). Producent ze stanu Maine jest też odpowiedzialny za dostawę trzech niszczycieli typu Zumwalt, które – jak do niedawna zakładano – w przyszłości miały zastąpić w linii jednostki typu Arleigh Burke (Nowy termin chrztu USS Zumwalt, 2014-02-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra