Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pokaz mody w samolocie

Historia, Lotnictwo cywilne, 13 września 2019

Podczas jednego z ostatnich rejsów KLM na trasie z Amsterdamu do Nowego Jorku holenderskie towarzystwo zorganizowało nietypową atrakcję, w związku ze zbliżającym się jubileuszem stulecia istnienia.

Podczas pokazu można było zobaczyć stroje personelu KLM, a także spółki regionalnej KLM Cityhopper i jej poprzedniczki NLM / Zdjęcie: KLM 

Odkąd linie KLM zaczęły zatrudniać personel pokładowy w 1935, mundur miał wiele twarzy – od kapeluszy, przez plisowane spódnice, damskie spodnie, po rękawiczki – ale strój był zawsze nienagannie elegancki i stylowy – skomentował pokaz Cliff Muskiet, szef personelu pokładowego KLM, a jednocześnie organizator pokazu mody nad chmurami, który prywatnie jest kolekcjonerem uniformów różnych linii lotniczych.

Pasażerowie mieli okazję zobaczyć na żywo unikalną kolekcję historycznych uniformów KLM, używanych od 1957, aż do dziś. Przejścia w samolocie stały się pokazowym wybiegiem, a oryginalne mundury z różnych epok i towarzyszące im akcesoria zaprezentowali członkowie załogi.

Podczas pokazu można było zobaczyć stroje personelu KLM, a także spółki regionalnej KLM Cityhopper i jej poprzedniczki NLM. Wszystkie eksponaty pochodziły z prywatnej kolekcji Cliffa Muskieta, który jest prawdziwym entuzjastą i w swoich zbiorach posiada 1577 uniformów 563 linii lotniczych z całego świata. Roli komentatora pokazu podjął się szef załogi, który przez pokładowe głośniki opowiadał o historii poszczególnych mundurów. Pasażerowie mogli dowiedzieć się miedzy innymi, że charakterystyczny intensywnie niebieski kolor pracownicy KLM noszą od 1971, a projektantami uniformów linii były takie sławy świata mody jak Nina Ricci i Mart Visser.

Moim zdaniem to świetny pomysł, aby tuż przed setnymi urodzinami KLM, pokazać naszym pasażerom kawałek historii linii właśnie poprzez jej uniformy na przestrzeni lat. W rolę modeli i modelek podczas pokazu wcielili się moi koledzy i koleżanki z pracy, którzy doskonale poradzili sobie z tym zadaniem, mimo ograniczonego miejsca na pokładzie. Biorąc pod uwagę wyjątkowe okoliczności, brak miejsca oraz konieczność zachowania procedur bezpieczeństwa, nasze przedsięwzięcie uważam za bardzo udane – podsumował Cliff Muskiet (Pierwszy Boeing 787-10 dla KLM, 2019-07-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.