Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

LOT rozwija się w Krakowie

Lotnictwo cywilne, 18 września 2019

Polskie Linie Lotnicze LOT w nowym sezonie letnim zaoferują bogatszą ofertę połączeń z Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice do USA.

Oprócz uruchomienia ze stolicy Małopolski połączenia do Nowego Jorku  wzrośnie także liczba rejsów PLL LOT do Chicago / Zdjęcie: Marcin Sigmund   

Nowe rejsy z Krakowa do portu lotniczego im. Johna F. Kennedy’ego w Nowym Jorku będą wykonywane od 3 maja 2020, raz w tygodniu, w niedzielę. Dreamlinery naszego narodowego przewoźnika będą startowały z Balic o 18:45 i lądowały w Nowym Jorku o 22:30. Lot powrotny rozpocznie się o 00:15 i zakończy o 14:50.

Oprócz tego wzrośnie, z trzech do pięciu, liczba rejsów ze stolicy Małopolski do Chicago. Loty te będą rozpoczynały się w Krakowie o 12:20 (wtorek, środa, piątek, sobota i niedziela) i kończyły o 15:30. Z powrotem samolot PLL LOT wystartuje z Chicago o 17:25 (w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek i sobotę) i wyląduje w Krakowie o 09:35 następnego dnia.

Małopolska to jeden z najdynamiczniej rozwijających się regionów w Polsce, który przyciąga nie tylko turystów, ale również coraz więcej osób podróżujących w celach biznesowych. Dzięki dobrej współpracy z krakowskim portem LOT stale rozwija swoją ofertę. […] Jesteśmy przekonani, że zwiększenie częstotliwości rejsów do Chicago i nowe bezpośrednie połączenie do Nowego Jorku okażą się sukcesem – mówi Rafał Milczarski, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Cieszymy się z nowego połączenia LOT-u Kraków – Nowy Jork, gdyż jest to długo oczekiwana trasa przez naszych pasażerów. […] Nowe połączenie jest szansą dla naszego regionu na rozwinięcie relacji biznesowych oraz turystycznych – dodaje Radosław Włoszek, prezes zarządu MPL Kraków-Balice.

PLL LOT oferują z krakowskiego lotniska – oprócz ogłoszonych właśnie nowych połączeń do USA – także bezpośrednie rejsy do Budapesztu (6 tygodniowo), Dubrownika (1 w tygodniu) i Bukaresztu (3 w tygodniu), a także 7 rejsów dziennie do Warszawy, 1 lot dziennie do Gdańska i 2 loty w tygodniu do portu Olsztyn-Mazury (Z Krakowa na Mazury, 2019-04-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.