Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

LOT uruchomi loty z Olsztyna do Krakowa

Lotnictwo cywilne, 11 grudnia 2018

Podczas wspólnej konferencji prasowej Polskich Linii Lotniczych LOT i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ogłoszono rozszerzenie siatki połączeń portu lotniczego Olsztyn–Mazury o loty do Krakowa oraz wznowienie lotów do Lwowa w sezonie letnim 2019.

Inauguracyjny lot z Szyman do Krakowa zaplanowany jest na 25 kwietnia 2019/ Zdjęcie: Port lotniczy Olsztyn–Mazury

Inauguracyjny lot do Krakowa zaplanowany jest na 25 kwietnia 2019. Rejsy będą wykonywane dwa razy w tygodniu – we czwartki i niedziele – do 30 września 2019 r. Samolot będzie startował z Krakowa o godz. 20:20, żeby następnie wylądować w Szymanach o godz. 21:20. Start z Szyman przewidziany jest na godz. 21:55, a lądowanie w Krakowie na godz. 22:55.

Cieszące się szczególnie latem dużą popularnością połączenie ze Lwowem, które zawieszone będzie po 15 stycznia, wróci do siatki połączeń portu Olsztyn-Mazury w rozkładzie letnim 2019. Rejsy będą odbywały się od 27 kwietnia do 1 października 2019, dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty. Loty będą realizowane w godzinach nocnych – pasażerowie wylecą ze Lwowa o godz. 1:40 i przylecą do Szyman o godz. 2:15. Z powrotem start samolotu zaplanowany jest na godz. 3:10, a lądowanie we Lwowie na godz. 5:35. Podobnie jak połączenie z Krakowem, loty do Lwowa obsługiwane będą przez Bombardiery Q400 z 78 fotelami dla pasażerów.

Rok 2019 ciekawie zapowiada się lotniczo na Warmii i Mazurach. Siatkę połączeń wzbogacą loty do Lwowa i Krakowa. Największa mniejszość ukraińska w Polsce, walory turystyczne po obu stronach granicy, współpraca naukowa i biznesowa to argumenty, które pozwalają myśleć pozytywnie o kierunku lwowskim. Loty do Krakowa uzupełnią wachlarz propozycji o szybkie połączenie dwóch równie atrakcyjnych turystycznie regionów Polski. Zapraszam do korzystania z coraz bogatszej oferty portu lotniczego Olsztyn-Mazury – powiedział marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.

Cieszymy się, że po udanej inauguracji lotów do Lwowa, LOT rozszerza ofertę połączeń w porcie lotniczym Olsztyn-Mazury o rejsy do Krakowa. Doceniamy fakt, że narodowy przewoźnik dostrzega wzrastający potencjał naszego lotniska. Propozycja LOT-u […] jest wynikiem dotychczasowych doświadczeń zebranych przez port Olsztyn-Mazury w latach 2016-2018. Pojawienie się trasy do Krakowa i wznowienie połączenia ze Lwowem w letnim rozkładzie lotów, jest bezpośrednią odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców naszego regionu, szukających szybkiej i wygodnej alternatywy dla podróży pociągiem lub samochodem, zarówno w zakresie wyjazdów turystycznych, jak również biznesowych. Wierzymy tym samym, że połączenia będą cieszyły się popularnością wśród mieszkańców Małopolski, jak i obywateli Ukrainy – dodał Tomasz Kądziołka, prezes zarządu spółki Warmia i Mazury, zarządzającej portem lotniczym Olsztyn-Mazury w Szymanach.

LOT chce być wszędzie tam, gdzie nasi pasażerowie chcą latać. Olsztyn potrzebuje dobrego połączenia z Krakowem, a takie połączenie może zapewnić jedynie transport lotniczy. Podróż samochodem zajmuje blisko 7 godzin, pociągiem co najmniej 6 godzin. Bezpośrednie połączenie lotnicze to zaledwie godzina wygodnej podróży. Jesteśmy pewni, że nasze nowe połączenie w nadchodzącym sezonie letnim będzie sukcesem, podobnie jak połączenie między lotniskiem Olsztyn-Mazury a Lwowem – podsumował Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT (Nowa trasa z Olsztyna, 2018-02-13, LOT-em z Szyman do Lwowa, 2017-11-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra