Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Z Krakowa na Mazury

Lotnictwo cywilne, 29 kwietnia 2019

PLL LOT zainaugurowały 25 kwietnia wieczorem połączenie na trasie Kraków – Olsztyn. Pierwszy rejs został wykonany przez samolot Bombardier Q400 o znakach rejestracyjnych SP-EQE, który wystartował z MPL im. Jana Pawła II Kraków-Balice o godz. 20:33 i wylądował w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury o godz. 21:36.

W ceremonii przecięcia okolicznościowej wstęgi wzięli udział wicemarszałek Małopolski Łukasz Smółka, prezes zarządu MPL im. Jana Pawła II Kraków-Balice Radosław Włoszek i załoga wykonująca pierwszy lot do Olsztyna / Zdjęcie: MPL Kraków-Balice im. Jana Pawła II 

W ceremonii przecięcia okolicznościowej wstęgi z okazji otwarcia nowego połączenia wzięli udział prezes zarządu MPL im. Jana Pawła II Kraków-Balice Radosław Włoszek, wicemarszałek Małopolski Łukasz Smółka i załoga wykonująca pierwszy lot do Olsztyna. Dla pasażerów inauguracyjnego rejsu przygotowano okolicznościowe upominki, a dla załogi tort.

Cieszymy się z kolejnego, krajowego połączenia tuż przed wakacjami. Małopolanie będą mogli polecieć z Krakowa nad piękne jeziora na Mazurach. Zapraszamy też wszystkich turystów z województwa warmińsko-mazurskiego, do odkrywania uroków Krakowa i naszego regionu. Połączenie Olsztyn-Mazury, oferowane przez LOT to oszczędność czasu i komfort podróży – powiedział podczas uroczystości prezes zarządu MPL im. Jana Pawła II Kraków-Balice Radosław Włoszek.

Rejsy na trasie Kraków – Olsztyn będą odbywały się do 29 września, w każdy czwartek i niedzielę. Samoloty będą startować z Krakowa o godz. 20:25 i lądować w Szymanach o godz. 21:35. Starty z Szyman planowane są na godz. 22:05, a lądowania w Krakowie na godz. 23:15 (LOT uruchomi loty z Olsztyna do Krakowa , 2018-12-11).

PLL LOT jest już drugim przewoźnikiem obsługującym połączenie Kraków – Olsztyn. Od 21 stycznia 28 października 2016 rejsy na tej trasie wykonywały bowiem linie SprintAir.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra