Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Biometryczna kontrola Emirates w USA

Lotnictwo cywilne, 25 września 2019

Emirates, jako pierwsze linie lotnicze spoza Stanów Zjednoczonych Ameryki, otrzymały właśnie od amerykańskiego Urzędu Celnego i Ochrony Granic (CBP) pozwolenie na identyfikację biometryczną pasażerów przed wejściem na pokład.

Emirates zamierzają wdrożyć identyfikację biometryczną pasażerów we wszystkich obsługiwanych przez siebie portach na terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki / Zdjęcie: Emirates

Już niedługo pasażerowie lecący z Dubaju do jednego z 12 portów docelowych w Stanach Zjednoczonych będą mogli wybrać przy bramce do wejścia na pokład technologię rozpoznawania twarzy, co skróci czas trwania kontroli tożsamości do maksymalnie 2 s. Nie jest wymagana żadna wcześniejsza rejestracja, a podróżni mogą też skorzystać z tradycyjnej metody kontroli. Emirates nie przechowują danych biometrycznych swoich pasażerów – dane są przetwarzane przez CBP.

Technologia została pilotażowo zastosowana podczas rejsów Emirates z Dubaju do Nowego Jorku i Los Angeles w okresach największego natężenia ruchu pasażerskiego przypadających na lipiec i sierpień. Wyniki były zachęcające – podczas niektórych lotów odnotowano 100% prawidłowości biometrycznej kontroli tożsamości pasażerów przed przyjęciem na pokład. Linie lotnicze spodziewają się, że technologia biometrycznego boardingu zostanie wdrożona na trasach do wszystkich obsługiwanych przez nie portów docelowych w Stanach Zjednoczonych do końca 2019, gdy zostaną zainstalowane odpowiednie urządzenia.

Jak działa procedura przyjęcia na pokład w oparciu o dane biometryczne? Przed wejściem na pokład system robi pasażerowi zdjęcie, które następnie jest porównywane w czasie rzeczywistym z galerią CBP w celu zweryfikowania tożsamości danej osoby, co trwa nie dłużej niż 2 s. System może nie rozpoznawać tych osób, które nie podróżowały do Stanów Zjednoczonych przez dłuższy czas, lub których zdjęcia nie znajdują się w galerii CBP. Tacy podróżni muszą zgłosić się do stanowiska obsługi.

Bezpieczeństwo, w tym bezpieczeństwo fizyczne, zawsze pozostanie dla nas priorytetem. To dlatego Emirates inwestują w innowacyjne rozwiązania służące jak najmniej kłopotliwej podróży. Naszym ostatecznym celem jest umożliwienie latania bez konieczności posiadania przy sobie paszportu czy dowodu tożsamości. Wejście na pokład samolotu na podstawie danych biometrycznych to kolejny krok na drodze do usprawnienia procedur z wykorzystaniem technologii cyfrowych, co oszczędza czas naszych pasażerów i zapewnia im bezstresowe podróżowanie. Jesteśmy w trakcie rozmów z władzami kilku państw, by móc zwiększyć dopuszczalność i dostępność procedur bezpieczeństwa opartych na technologii rozpoznawania twarzy – powiedział dr Abdulla Al Hashimi, Divisional Senior Vice President, Emirates Group Security.

W czerwcu Emirates wprowadziły identyfikację biometryczną dla pasażerów podróżujących lotami z Waszyngtonu do Dubaju. Linie zamierzają wdrożyć technologię we wszystkich obsługiwanych portach na terytorium Stanów Zjednoczonych – obecnie są to: Nowy Jork, Newark, Boston, Chicago, Dallas, Houston, Los Angeles, San Francisco, Seattle, Waszyngton, Orlando i Fort Lauderdale. W październiku 2018 Emirates jako pierwsze na świecie zastosowały system identyfikacji biometrycznej podróżnych w międzynarodowym porcie lotniczym w Dubaju (Biometria dla Star Alliance , 2019-07-30, Bramki ABC na Lotnisku Chopina, 2019-06-27, Biometryczna ścieżka Emirates , 2018-10-31).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.