Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowy demonstrator podwodnego trału

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 26 września 2019

W dn. 24-25 września w siedzibie Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Centrum Techniki Morskiej (OBR CTM) odbyło się spotkanie członków międzynarodowego konsorcjum realizującego projekt pn. Modular Lightweight Minesweeping II (MLM II). W koordynowanym przez Europejską Agencję Obrony (EDA) projekcie, OBR CTM odpowiada za prace mające na celu rozwój modułowego lekkiego trału niekontaktowego (MLM) i opracowanie nowego demonstratora podwodnego trału niekontaktowego do niszczenia min morskich.

Modułowy lekki trał niekontaktowy MLM / Zdjęcie: OBR CTM

Dwudniowe spotkanie odbywające się w Gdyni miało na celu prezentację wyników i stanu zaawansowania prac podejmowanych w ramach projektu MLM II. Ponadto w jego trakcie omówiono szczegóły dotyczące przyszłych prób morskich w trakcie, których będą testowane opracowane rozwiązania. Uczestniczyli w nim przedstawiciele norweskich instytucji i spółek Forsvarets Forskningsinstitutt (FFI) – lider, Thales Norway, fińskich Patria Aviation i Finnish Naval Academy Research Center (FNRC), niemieckiego WTD-71, gospodarza spotkania – OBR CTM , reprezentującego Polskę oraz Inspektoratu Marynarki Wojennej RP.

Główne założenie projektu MLM II, przewiduje doprowadzenie opracowanych wcześniej, modułowych systemów przeciwminowych z poziomu demonstratorów technologii do poziomu prototypów oraz opracowanie i przetestowanie nowych źródeł pól fizycznych. OBR CTM w ramach ww. programu realizował w poprzednich latach dwa projekty z obszaru zwalczania min morskich tj. MLM i Burmin (Próby BURMIN, 2015-10-29).

Proaktywne opracowanie i rozwijanie innowacyjnych rozwiązań z zakresu technologii morskich, mające na celu potwierdzenie pozycji Spółki na rynku militarnym jest jednym z celów strategicznych OBR CTM. Jesteśmy usatysfakcjonowani, że rozwiązania te powstają w ramach międzynarodowych konsorcjów, skupiających czołowych europejskich wytwórców sprzętu z obszaru obronności i bezpieczeństwa – stwierdził p.o. prezesa OBR CTM Marcin Wiśniewski (Kolejne funkcjonalności SCOT, 2019-05-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.