Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

GD prezentuje Strykera A1MCWS

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 11 października 2019

Podczas przyszłotygodniowej wystawy Association of the United States Army, która odbędzie się w Waszyngtonie, koncern General Dynamics zaprezentuje najnowszy wariant kołowego transportera opancerzonego Stryker, oznaczony jako A1 Medium Calibre Weapon System.

Stryker A1 Medium Calibre Weapon System / Zdjęcie: General Dynamics

To nowa wersja pojazdu Stryker Infantry Carrier Vehicle Dragoon (ICVD). Obecnie wozy tego typu znajdują się w wyposażeniu stacjonującego w Europie 2. Pułku Kawalerii US Army Pierwszy Dragoon w Europie, 2017-12-12. 

Głównym uzbrojeniem Strykera A1MCWS jest bezzałogowa wieża z 30-mm armatą Orbital ATK XM813 (amerykańska nazwa Mk.44 Bushmaster II). Wóz ma też nowe stanowisko dowódcy oraz modyfikacje elementów układu napędowego i kadłuba.

Jak podaje producent, najnowszy wariant Strykera przeszedł próby ogniowe w sierpniu br.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra