Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy Strykerów w Europie

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 października 2017

Pod koniec br. do Europy wysłane zostaną nowe wersje amerykańskich wozów bojowych Stryker. Pojazdy przejdą testy poligonowe.

Wnioski płynące z testów poligonowych nowych wersji Strykera będą stanowiły istotny czynnik w dyskusji o kierunku modernizacji floty amerykańskich wozów bojowych tego typu, której jednym z priorytetów będzie zwiększenie ich siły bojowej / Zdjęcie: Steven Zaloga

W grudniu na kontynent europejski trafić mają wozy bojowe Stryker w dwóch nowych wersjach, Dragoon (XM1296) i CROWS-J. Pierwsza z nich została wyposażona w wieżę MC-RCT z 30-mm armatą automatyczną Orbital ATK XM813 (Nowe oblicze Strykera, 2016-03-23). Z kolei druga otrzymała wieżę CROWS zintegrowaną z wyrzutnią ppk Javelin.

Po dotarciu do Europy pojazdy zostaną przekazane do testów żołnierzom 2. Pułku Kawalerii, którzy stacjonują w niemieckim Vilseck. Ocenie poddane zostaną m.in. właściwości bojowe i trakcyjne wozów.

Co ciekawe, Strykery w nowych odmianach w pierwszej kolejności mają trafić właśnie do żołnierzy z Vilseck. Zakłada się, że wojskowi stacjonujący w Niemczech otrzymają 83 wozy w wersji XM1296 i 87 w odmianie CROWS-J. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.