Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

US Army za kołem podbiegunowym

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 06 listopada 2015

Elementy 1. brygadowego zespołu bojowego US Army przeprowadziły ćwiczenia wojskowe na Alasce.

Po raz pierwszy w historii US Army rozlokowała za kołem podbiegunowym kto Stryker wchodzące w skład brygadowego zespołu bojowego / Zdjęcie: Departament Obrony USA

W ramach dwudniowej operacji Arctic Pegasus US Army przerzuciła na północ Alaski grupę zadaniową, w skład której weszły 4 kołowe transportery opancerzone Stryker i ok. 40 żołnierzy z 1. brygadowego zespołu bojowego Arctic Wolves z Fort Wainwright, który wchodzi w skład 25. dywizji piechoty. Wojskowych przetransportowano na miejsce na pokładzie samolotu C-17 Globemaster III. Rozlokowano ich w pobliżu miasta Deadhorse, położonego za kołem podbiegunowym.

Celem ćwiczeń było sprawdzenie zdolności sił zbrojnych USA do szybkiego przerzucenia niewielkich oddziałów wojskowych w trudno dostępne rejony kraju. W trakcie operacji Arctic Pegasus ćwiczono podstawowe działania bojowe, m.in. ochronę i utrzymanie zajętych pozycji i patrolowanie wybranego obszaru.

Od kilku lat USA dążą do zwiększenia zdolności bojowych sił rozmieszczonych na obszarach arktycznych (USCGC Healy na Biegunie Północnym, 2015-09-09; Pierwsze AH-64 na Alasce, 2015-08-21). Waszyngton dąży do rozbudowy infrastruktury wojskowej w tym regionie, a także wykorzystania nowoczesnych technologii, w tym bezzałogowych statków latających (Arktyczne testy ScanEagle, 2015-08-12). Duże znaczenie ma utrzymanie stałej obecności na Oceanie Arktycznym okrętów US Navy i współpracującej z nią Straży Wybrzeża USA (USS Seawolf zakończył arktyczny patrol, 2015-08-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.