Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Cypr zakupił bsl Aerostar

Służby państwowe, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 15 października 2019

Cypryjska Ethnikí Frourá (Gwardia Narodowa) otrzymała 4 bezzałogowe statki latające Aerostar. Ich producentem jest izraelskie przedsiębiorstwo Aeronautics Defense Systems. Według doniesień miejscowego dziennika Kathimerini zakup bsl, o wartości 12 mln euro, został sfinalizowany w grudniu 2018.

Bsl Aerostar należące do Cypryjskiej Gwardii Narodowej / Zdjęcie: Ethnikí Frourá

Wprowadzenie do służby Aerostarów pozwoli teraz rządowi w Nikozji monitorować wyłączną strefę ekonomiczną za pomocą kamer telewizyjnych wysokiej rozdzielczości, w obawie przed wtargnięciem do niej Turków, poszukujących złóż gazu ziemnego i ropy naftowej. Nowe bezzałogowce będą również używane latem do patrolowania obszarów leśnych w celu wykrywania pożarów, a także jako wsparcie w misjach ratowniczych na terenie kraju.

Co najważniejsze, Aerostary znacznie polepszą zdolności obserwacyjne cypryjskiej armii, która od 2002 ma na stanie 2 taktyczne bezzałogowe statki powietrzne IAI Searcher II (Serbskie uzbrojenie już na Cyprze, 2019-10-04).

Na podstawie informacji Igora Bożinovskiego


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra