Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Serbskie uzbrojenie już na Cyprze

Wojska lądowe, Lotnictwo wojskowe, 04 października 2019

Podczas defilady z okazji 59. rocznicy odzyskania przez Cypr niepodległości, która odbyła się 1 października, zaprezentowano wyposażenie Ethnikí Frourá (Gwardii Narodowej), w tym najnowsze uzbrojenie zakupione w Serbii. Były to: pojazd 4x4 klasy MRAP BOV M16 Miloš i samobieżne armatohaubice kołowe Nora-B52 kal. 155 mm (Nowe uzbrojenie serbskich żandarmów, 2019-09-11).

Według nieoficjalnych doniesień Cypr zakupił 24 Nory-B52, które zostały nazwane Alexander TGS / Zdjęcia: MO Serbii

Defiladę obserwowali Prezydent Republiki Cypru Nikos Anastasiadis, minister obrony Cypru Savvas Angelides i dowódca Ethnikí Furor gen. broni Ilias Leontaris oraz ministrowie obrony Grecji i Serbii Nikos Papagiotopoulos i Aleksandar Vulin.

Po defiladzie minister Angelides podziękował partnerom z Grecji i Serbii za współpracę przy wzmacnianiu zdolności Ethnikí Frourá. Z nowym wyposażeniem i dzięki ciężkiej pracy Gwardia Narodowa może być skupiona na ulepszaniu jej zdolności i budowaniu ducha formacji – dodał Angelides.

O transakcji zawartej pomiędzy Cyprem i Serbią wiadomo niewiele. Informacje o zakupie pojawiły się pierwotnie w belgradzkich mediach. Według nieoficjalnych doniesień Cypr zakupił 24 Nory-B52 i 8 BOV M16 w w wariancie artyleryjskich wozów rozpoznania i wozów dowodzenia baterią. Prawdopodobnie pierwsza bateria 6 armatohaubic została skompletowana już w sierpniu bieżącego roku. Producentem zakupionego uzbrojenia są zakłady Borbeni složeni sistemi założone przez Yugoimport-SDPR. Nory zostały dotychczas zakupione przez siły zbrojne Serbii, Bangladeszu, Kenii i Mjanmaru (Nora-B52 M15 w brygadzie w Niszu, 2019-04-08).

Na podstawie informacji Igora Bożinovskiego
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra