Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Testy PrSM w tym miesiącu

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 17 października 2019

Według informacji opublikowanych przez przedstawicieli US Army, w tym miesiącu mają rozpocząć się testy ogniowe nowej generacji pocisków rakietowych PrSM (Precision Strike Missile). W przyszłości pociski te mają stanowić uzbrojenie wyrzutni M142 HIMARS i M270 MLRS.

Wstępną zdolność operacyjną pociski PrSM mają osiągnąć w roku budżetowym 2023 / Ilustracja: Raytheon

Zbliżający się początek testów oznacza, że program PrSM nie odnotowuje opóźnień. W ramach PrSM do US Army trafi następca pocisków MGM-140 ATACMS, eksploatowanych od 1991. Nowy pocisk ma mieć większy zasięg, określany na maksymalnie 500 km. Naprowadzanie będzie się odbywało przy użyciu GPS. W pojedynczym module wyrzutni M142 i M270 mają się mieścić dwa pociski PrSM. W przypadku ATACMS jest to tylko jeden pocisk (Próba GLSDB w Norwegii , 2019-10-15, Nowe zamówienie na ATACMS, 2019-06-25).

Wprowadzenie nowej generacji pocisków balistycznych pozwoli US Army na wydłużenie zasięgu oddziaływania ogniowego. Zwiększenie liczby przenoszonych pocisków dodatkowo zwiększy elastyczność użycia i szybkostrzelność rakietowych systemów artyleryjskich. PrSM będą przeznaczone do zwalczania szczególnie istotnych celów na zapleczu przeciwnika. PrSM jest jednym z elementów programu Long-Range Precision Fires, którego celem jest rozwijanie zdolności amerykańskiej artylerii.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.