Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

36 Su-35 dla Turcji?

Przemysł zbrojeniowy, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 26 października 2019

Turecka Daily Sabah informuje o możliwym kontrakcie na dostawę 36 wielozadaniowych myśliwców Su-35. Warunkiem zakupu jest uruchomienie produkcji ich komponentów w Turcji. W grę wchodzi także licencyjna produkcja przez tureckie przedsiębiorstwa rosyjskiej amunicji precyzyjnej. Według dziennika, rozmowy są bardzo zaawansowane.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zapoznaje się z kabiną rosyjskiego myśliwca stealth Su-57 podczas MAKS 2019 / Zdjęcie: treadstone71

Zainteresowane strony nie potwierdzają oficjalnie informacji mediów. Niedawno szef Federalnej służby ds. współpracy wojskowo-technicznej, Dmitrij Szugajew mówił co prawda o konsultacjach Ankary i Moskwy dotyczących sprzedaży Turcji myśliwców Su-35 i Su-57. Twierdził jednak, że do konkretnych rozmów jeszcze daleko.

16 października 2019, przemawiając w Baku w Azerbejdżanie, prezydent Recep Tayyip Erdogan stwierdził, że Turcja ma alternatywę dla dostaw amerykańskich F-35, jeśli USA podtrzymają dotyczące ich embargo (pretekstem do niego był zakup przez Ankarę rosyjskich systemów obrony powietrznej S-400). Według niego, w grę wchodzą właśnie rosyjskie Su-35 i Su-57. Ten ostatni myśliwiec turecki prezydent mógł zobaczyć z bliska, jako pierwszy zagraniczny przywódca, podczas tegorocznego MAKS pod Moskwą (MAKS 2019: Turcja zainteresowana Su-35 i Su-57, 2019-08-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.