Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Siódmy samolot z komponentami S-400 w Turcji

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 14 lipca 2019

Ministerstwo Obrony Turcji poinformowało, że do bazy lotniczej Mürted pod Ankarą przyleciał już siódmy samolot z komponentami rosyjskich systemów obrony powietrznej S-400. Trzy pierwsze samoloty dotarły tam 12 lipca 2019, a jeden następnego dnia. Dziś przyleciały trzy kolejne (Komponenty S-400 już w Turcji, 2019-07-12).

Rozładunek komponentów rosyjskich systemów obrony powietrznej S-400 w bazie lotniczej Mürted pod Ankarą z samolotu An-124 / Zdjęcie: MO Turcji

Dostawy komponentów S-400 trwają mimo protestów USA, które grożą Turcji ostrymi sankcjami. Na razie najpoważniejszą z nich jest odmowa dostarczenia wielozadaniowych myśliwców stealth F-35. Premier Turcji Recep Tayyip Erdogan przypomniał w związku z tym, że Ankara zapłaciła już za amerykańskie samoloty 1,4 mld USD i powinna otrzymać 116 F-35. Zachowanie USA jest wskazywane jako przykład małej wiarygodności tego państwa nawet wobec sojuszników.

W samej Turcji zakup kompleksów S-400 popiera także lider opozycji, Kemal Kılıçdaroğlu. - Turcja zrobi wszystko, co w jej mocy, dla zagwarantowania sobie bezpieczeństwa, i będzie kontynuowała własną drogę – powiedział w jednym z wywiadów. Turcja nie aprobuje nacisku ze strony Kongresu USA i administracji prezydenta Donalda Trumpa.

Władze tureckie podkreślają, że S-400 nie zostanie zintegrowany z systemami NATO i nie będzie stanowił zagrożenia dla Sojuszu. Jednocześnie Turcja wezwała do utworzenia komisji, która wyjaśni wszelkie problemy techniczne, ale USA nie zareagowały na tę propozycję.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.