Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy Mi-38T przekazany odbiorcy

Przemysł zbrojeniowy, Przemysł lotniczy, Lotnictwo wojskowe, 02 grudnia 2019

Ministerstwo obrony FR odebrało pierwszy z zamówionych wojskowych śmigłowców transportowych Mi-38T (Mi-38T w kamuflażu, 2019-05-14). Do końca roku ma odebrać jeszcze jeden śmigłowiec tego typu. Oba będą eksploatowane w trybie doświadczalnym przez lotnictwo wojsk lądowych.

W ubiegłym roku oficjalnie informowano, że pierwszy Mi-38T trafi do odbiorcy w czwartym kwartale 2018. Mówił o tym dyrektor generalny holdingu Wiertalioty Rossii Andriej Boginskij. Ten plan nie został zrealizowany. Opóźnienie wyniosło rok.

Pierwszy wojskowy śmigłowiec transportowo-desantowy Mi-38T odebrany przez rosyjski resort obrony / Zdjęcie: sdelanounas.ru

Średni śmigłowiec wielozadaniowy Mi-38 plasuje się między bardzo popularnym Mi-8/17 a ciężkim Mi-26. Zależnie od wariantu może przewozić ludzi lub ładunki. Mi-38T to wojskowa wersja transportowo-desantowa.

Mi-38T (Mi-38T oblatany, 2018-11-24) jest napędzany rodzimymi silnikami TW7-117B sterowanymi cyfrowo z położonym przed nimi – co jest nowością w rosyjskich śmigłowcach – reduktorem. Jego zasięg ze zbiornikami dodatkowymi wynosi 1000 km. Przy maksymalnej masie startowej 15,6 tys. kg śmigłowiec może przenosić ładunek użyteczny równy 5 tys. kg (np. 40 w pełni wyekwipowanych żołnierzy).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.