Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

APKWS dla US Navy

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 20 grudnia 2019

US Navy (Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych Ameryki) podpisała kontrakt IDIQ (na nieokreśloną liczbę przy niesprecyzowanych warunkach dostaw) o wartości 2,68 mld USD na tysiące pocisków rakietowych kierowanych laserowo modułami APKWS.

Pociski kierowane laserowo z modułami APKWS są używane przez wszystkie rodzaje sił zbrojnych USA. Są też dostępne dla krajów sojuszniczych poprzez rządowy program Foreign Military Sales / Ilustracja: BAE Systems

Pociski z modułami APKWS wypełniają lukę między niekierowanymi pociskami rakietowymi i bombami kierowanymi. Są jedynymi kupowanymi przez rząd Stanów Zjednoczonych pociskami kierowanymi laserowo kalibru 2,75 cala (70 mm). Za pomocą modułów APKWS można, po krótkim przeszkoleniu, łatwo przekształcić niekierowane pociski rakietowe w amunicję precyzyjną.

Umowa IDIQ umożliwia US Navy zakup zestawów APKWS przez 5 lat, co obejmuje partie produkcji seryjnej od 8 do 12, w zakładach w Hudson w stanie New Hampshire i Austin w stanie Teksas (Kontrakt na moduły APKWS II, 2019-09-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.