Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bezzałogowce dla Kormoranów II

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 10 lutego 2020

Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej S.A. (OBR CTM S.A.) złożył zamówienie na dostawy systemu Double Eagle SAROV, przeznaczonego do działań przeciwminowych. W urządzenia te zostaną wyposażone niszczyciele min typu Kormoran II, budowane dla Marynarki Wojennej RP.

Dostawy Double Eagle SAROV dla MW RP zaplanowano na lata 2021-2022 / Ilustracja: Saab

OBR CTM w projekcie budowy niszczycieli min Kormoran II odpowiada za wytworzenie i dostawę zintegrowanych systemów walki, systemów wojny minowej opartych o sonary z rodziny SHL oraz systemów obrony biernej. Systemy Double Eagle SAROV zostaną wyposażone zgodnie z wymaganiami Marynarki Wojennej RP.

Elastyczna i modułowa technologia opracowanego przez nas systemu zarządzania walką SCOT, który stał się fundamentem technologicznym zintegrowanych systemów walki Kormoranów, pozwala na integrację w jego ramach dowolnych elementów. W tym oczywiście nowo pozyskanych pojazdów podwodnych – stwierdził prezes zarządu OBR CTM S.A. Marcin Wiśniewski.

System Double Eagle SAROV został opracowany do działań przeciwminowych. Zapewnia efektywność działań od rozpoznania po neutralizację min. System może być wyposażony tak, by operować zarówno jako pojazd zdalnie sterowany przy użyciu kabloliny, jak i niezależnie, jako autonomiczny pojazd podwodny, wykorzystując własny napęd zasilany z akumulatora (Double Eagle dla Kormorana II, 2014-06-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra