Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Double Eagle dla Kormorana II

Marynarka wojenna, 11 czerwca 2014

Niszczyciel min typu Kormoran II zostanie wyposażony w bezzałogowe pojazdy podwodne Double Eagle.

Bezzałogowce Double Eagle dostępne są w 2 wersjach – MkII, o masie 360 kg, zdolnej do operowania na głębokości 500 m i widocznej na rysunku MkIII, o masie 500 kg, opcjonalnie operującej na głębokości 1500 m lub 3000 m / Rysunek: Saab

Szwedzki Saab poinformował, iż Marynarka Wojenna RP wyposaży niszczyciel min typu Kormoran II (Rusza budowa Kormorana 2, 2014-04-25) w produkowane przez niego bezzałogowe pojazdy podwodne Double Eagle. Obecnie bezzałogowce tego typu znajdują się w wyposażeniu kilku państw europejskich – Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Holandii i Szwecji – oraz Australii.

Double Eagle służy do działań przeciwminowych – wykrywania i zwalczania min morskich. Są to bezzałogowce modułowe, które można rekonfigurować, zależnie od potrzeb użytkownika. Mogą one prowadzić działania autonomiczne, zasilane z akumulatorów, jak i w trybie zdalnego sterowania.

Co najważniejsze, Double Eagle działający w trybie autonomicznym będzie w stanie odnaleźć i automatycznie podłączyć się do złącza, przesyłając zebrane dane i ładując akumulatory. Zminimalizuje to ryzyko wykrycia podczas wypłynięcia na powierzchnię wody lub odzyskiwania bezzałogowca.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.