Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe malowanie VC-25B

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 13 lutego 2020

Pentagon ujawnił schemat malowania samolotów VC-25B, którymi poruszać się będzie Prezydent USA. Na prośbę prezydenta Donalda Trumpa zostaną one pomalowane na biało, czerwono i niebiesko zamiast wcześniej stosowanego schematu biało-jasnoniebieskiego.

Nowy schemat malowania VC-25B przypomina kolorystykę Boeinga 757-200, nazywanego Trump Force One, którego niegdyś używał obecny Prezydent USA, a także firmowe malowania Boeingów, stosowane poprzednio, do początków obecnego stulecia / Ilustracja: Pentagon

Zakup nowych Air Force One został ogłoszony przez Biały Dom w lutym 2018. Szacowano wówczas, że Boeing otrzyma za nie 3,9 mld USD. Dotychczas podanitcy zapłacili za VC-25B prawie 758 mln USD w 2020 i niemal 714 mln USD w 2019. Obecny budżet na 2021 zawiera kwotę 800,9 mln USD przeznaczoną na nowe prezydenckie samoloty.

Obecnie trwa przebudowywanie dwóch cywilnych Boeingów 747-8, na bazie których powstaną VC-25B i opracowywanie dla nich wyposażenia wojskowego. Samoloty powinny być dostarczone US Air Force do 2024 (Kontrakt na projekt Air Force One, 2017-09-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra