Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Roboty PIAP wciąż poszukiwane

Przemysł zbrojeniowy, 22 stycznia 2016

2015 to kolejny rok, w którym Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów odniósł sukces dzięki sprzedaży robotów.

Produkowane przez Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów roboty IBIS już od 2011 na stałe znajdują się w wyposażeniu polskich portów lotniczych / Zdjęcie: PIAP

W minionym roku PIAP zrealizował kilkanaście dostaw na rzecz krajowych i zagranicznych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i obronę. Polski producent dostarczył na rynek krajowy dwa duże, pirotechniczne roboty IBIS do placówek Straży Granicznej w Poznaniu i Katowicach. Roboty są zdolne do podejmowania, transportu i zdalnej neutralizacji podejrzanych bagaży i paczek. Mogą operować wewnątrz samolotów, terminali, sortowni bagaży, na parkingach i drogach startowych (Roboty inspekcyjne dla saperów, 2015-07-30).

Po zamontowaniu dodatkowego sprzętu, np. wyrzutników pirotechnicznych, urządzeń rentgenowskich, czujników CBRN, czy detektorów materiałów wybuchowych, funkcjonariusze Służby Granicznej mogą wykorzystać roboty do innych zadań. Daleki zasięg operacyjny robotów pozwala na odizolowanie funkcjonariuszy od niebezpiecznych stref i zdalne prowadzenie działań, co znacząco poprawia ich bezpieczeństwo i komfort pracy.

Roboty IBIS już od 2011 na stałe znajdują się w wyposażeniu polskich portów lotniczych. Pierwszy z nich zakupił Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie dla placówki Straży Granicznej w porcie Warszawa-Okęcie. Dziś, oprócz robotów IBIS, na lotniskach pracują także inne roboty PIAP, w tym wspomagająco-neutralizujący EXPERT (Rzeszów-Jasionka, Warszawa-Okęcie, Katowice-Pyrzowice), mobilny robot pirotechniczny GRYF (Szczecin-Goleniów, Warszawa-Modlin), Taktyczny Robot Miotany (TRM) wspomagający operacje prowadzone w trudnodostępnym i niebezpiecznym otoczeniu (Warszawa-Okęcie) i urządzenie do inspekcji EXPLORER (Wrocław-Strachowice).

Sprzedaż robotów PIAP prowadzona jest również i za granicą. W 2015 PIAP brał udział w przetargach ogłaszanych w Korei, Nigerii i Pakistanie, które zakończyły się złożeniem przez tamtejsze armie zamówień na dostawę robotów GRYF i SCOUT (IndoDefence 2014: Debiut Gryfa, 2014-11-05).

Biorąc pod uwagę nowości PIAP (m.in. roboty, akcesoria do CBRN, pojazdy specjalne i urządzenia wspomagające operacje antyterrorystyczne) oraz stale rozwijającą się gamę produktów można przewidywać, że sprzedaż w 2016 zostanie utrzymana na tym samym lub wyższym poziomie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.