Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rekordowy rozkład Ryanaira z Poznania

Lotnictwo cywilne, 14 lutego 2020

Ryanair dziś (14 lutego) ogłosił największy w historii rozkład lotów z Poznania na lato 2020. Obejmie on 7 nowych tras, do: Budapesztu, Charkowa, Lwowa, Odessy, Paryża i Podgorica (wszystkie rejsy będą wykonywane 2 razy w tygodniu) i do Pafos (1 x tygodniowo).

Letni rozkład lotów Ryanaira z Poznania obejmuje 26 tras, w tym 7 nowych / Zdjęcie: Ryanair  

Latem 2020 Ryanair zaoferuje także inne ekscytujące, sezonowe kierunki jak: Ateny, Barcelona, Billund, Korfu , Rzym i Zadar (wszystkie loty będą odbywać się 2 razy w tygodniu). Przewoźnik umieści także 4. samolot w bazie na lotnisku Poznań-Ławica. Prognoza zakłada, że ruch lotniczy w stolicy Wielkopolski wzrośnie o 10%, a Ryanair obsłuży w Poznaniu 1,1 mln pasażerów (Pierwszy lot z Poznania do Kavali, 2019-07-03, Zimowe trasy Ryanaira z Poznania, 2019-04-04).

W Poznaniu, Michał Kaczmarzyk, prezes Buzz powiedział: Cieszymy się z ogłoszenia największego w historii rozkładu lotów z Poznania, w znacznej części obsługiwanego przez Buzz. Potwierdza to nasze zaangażowanie w dalszy rozwój ruchu lotniczego, turystyki oraz miejsc pracy w Wielkopolsce. Nasz letni rozkład lotów z Poznania obejmuje 26 tras, w tym 7 nowych. Na lotnisku w Poznaniu obsłuzymy 1,1 mln pasażerów i przyczynimy się do powstania 825 miejsc pracy.

Grzegorz Bykowski, wiceprezes zarządu portu lotniczego Poznań-Ławica dodał: Podczas inaguracji bazy Ryanair w październiku 2017, przewoźnik zapowiedział, że ekonomiczny sens mają tylko te lotniska, gdzie są zbazowane minium 3 samoloty. Ryanair potrzebował zaledwie 2 lat, żeby plan ten zrealizować z naddatkiem. Od sezonu lato 2020 na poznańskim lotnisku mamy bazę z 4 samolotami tego przewoźnika! Jest to nie tylko prestiżowa informacja, ale pozwala ona na mocne uniezależnienie się poznańskiej Ławicy od trendów europejskich, czy ogólnoświatowych – tu patrz problem Boeingów 737 Max oraz spadek dynamiki wzrostu. […]

Dziś mamy dużo większy wpływ na kierunki oferowane przez przewoźnika, a decyzje odnośnie poznańskiego rynku w większym stopniu będą odzwierdciedleniem wyników w Poznaniu, a nie tego, co się dzieje poza nim. Jesteśmy przekonani, że nowe kierunki, które miały już swój debiut w czwartym kwartale 2019 do Budapesztu, Paryża-Beauvais, Charkowa i Odessy oraz te, które już za moment będą do dyspozycji naszych pasażerów do Podgoricy i Pafos oraz powrót Lwowa i Barcelony, będą spełniać stale rosnące oczekiwania pasażerów naszego regionu i wpiszą się na długo do naszego rozkładu lotów – podkreślił Grzegorz Bykowski.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.