Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Umowa LOTAMS i Technikum w Dębicy

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 20 lutego 2020

Wczoraj, 19 lutego, spółka LOTAMS podpisała umowę z Technikum nr 4, należącym do Zespołu Szkół nr 4 im. M. Kopernika w Dębicy. Przedmiotem porozumienia jest współpraca spółki LOTAMS ze szkołą w dziedzinach objętych działalnością obu podmiotów, mających na celu wypracowanie obopólnych korzyści.

Porozumienie zostało podpisane przez dyrektora biura marketingu LOTAMS Marcina Kwietniaka i dyrektora Technikum nr 4 Renatę Ziębę, podczas obchodów święta patrona szkoły / Zdjęcie: LOTAMS

Dokument reguluje kwestie takie jak współpraca w opracowaniu programów szczegółowych dla klas patronackich, wspólne opracowanie specjalistycznych szkoleń dla uczniów i pracowników szkoły, współdziałanie w ramach projektów naukowo-badawczych oraz organizowanie praktyk i staży dla uczniów, absolwentów oraz nauczycieli szkoły.

W związku z intensywnym rozwojem regionu podkarpackiego i portu lotniczego Rzeszów-Jasionka oraz ograniczonymi możliwościami rozbudowy infrastruktury w warszawskiej siedzibie LOTAMS, zdecydowaliśmy się na budowę dodatkowej bazy obsługowej w Rzeszowie. Mając na uwadze tendencje rynkowe stawiamy na odpowiedzialny rozwój, zwłaszcza kadr – współpracujemy ze szkołami technicznymi kształcącymi nie tylko przyszłych mechaników lotniczych, lecz także pracowników wsparcia produkcji. Będziemy potrzebowali również pracowników administracyjnych, logistyków czy planistów. Współpraca z placówkami kształcącymi w pożądanych przez nas zawodach pozwoli na bezpieczne realizowanie całego łańcucha procesów obsługowych w nowej bazie technicznej – powiedział Marcin Kwietniak.

Jest to pierwsza w tym roku umowa, którą LOTAMS podpisał ze szkołą techniczną. Spółka współpracuje już z kilkoma placówkami oświatowymi z regionu podkarpackiego. Dzięki systematycznie wdrażanym działaniom edukacyjnym i stałej współpracy będzie mogła wykorzystać umiejętności i wiedzę absolwentów szkół, budując z odpowiednim wyprzedzeniem kadrę wykwalifikowanych pracowników, którzy zasilą nowo powstałą bazę w Jasionce (LOTAMS może szkolić obsługę Dreamlinerów , 2020-02-11, Nowe klasy mechaników lotniczych , 2019-09-10). 

Podpisanie porozumienia i współpraca z LOTAMS będzie dla młodzieży Kopernika nową szansą na atrakcyjną, prestiżową pracę oraz rozwój i pogłębienie swoich umiejętności w oparciu o specjalny system kształcenia. Uczniowie klas kształcących się w zawodach technik logistyk i technik spedytor  zyskają wyjątkową szansę kształcenia oraz zdobycia doświadczenia w branży lotniczej. Będzie to możliwe dzięki dynamicznemu rozwojowi LOTAMS na Podkarpaciu, a także powstające w Jasionce koło Rzeszowa nowoczesne zaplecze firmy imponuje rozmachem inwestycji oraz odważnymi planami zatrudnieniowymi – dodała Renata Zięba.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.