Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

GMLRS dla Rumunii i Korei

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 04 marca 2020

Amerykański Departament Obrony ogłosił podpisanie z Lockheed Martinem kontraktu o wartości 1,142 mld USD na wyprodukowanie pocisków Guided Multiple Launch Rocket Systems (GMLRS). Trafią one do uzbrojenia US Army oraz wojsk lądowych Rumunii i Republiki Korei.

Dostawy zamówionych pocisków mają zostać zrealizowane do 30 września 2022 / Zdjęcie: US Army

GMLRS stanowią oręż wieloprowadnicowych rakietowych systemów artyleryjskich M270 i M142 HIMARS. Ich minimalny zasięg wynosi 10-15 km, zaś maksymalny 70 km. Są bronią precyzyjną, naprowadzanie odbywa się bezwładnościowo i poprzez GPS. W GMLRS stosowane są obecnie dwa rodzaje głowic: Unitary i Alternative Warhead. Obie o masie 90,7 kg. Pociski służą do zwalczania szerokiego zakresu celów powierzchniowych (Amerykańskie M270 znowu w Europie, 2019-09-13).

Rumunia zamówiła w lutym 2018 rakietowy system artyleryjski M142 HIMARS. Bukareszt za kwotę 1,25 mld USD zakupił 54 wyrzutnie, pojazdy i wyposażenie towarzyszące, 972 pociski GMLRS kal. 227 mm, 54 pociski ATACMS kal. 610 mm i 30 pocisków szkolnych LCRR (HIMARS dla Rumunii, 2018-08-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.