Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rumunia kupuje Patrioty

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Wojska lądowe, 12 lipca 2017

Departament Stanu USA zezwolił na sprzedaż Rumunii zestawów OP Patriot wraz z odpowiednim wyposażeniem pomocniczym i usługami posprzedażnymi. Wczoraj Agencja ds. Współpracy Obronnej i Bezpieczeństwa (DSCA) przekazała Kongresowi USA dokumenty w tej sprawie.

Rząd w Bukareszcie zamierza zakupić 7 baterii zestawów Patriot w konfiguracji 3+ / Zdjęcie: US Army

Rząd w Bukareszcie zamierza zakupić 7 baterii zestawów obrony powietrznej Patriot w konfiguracji 3+, w skład których wejdzie 7 radiolokatorów AN/MPQ-65, 7 stacji kierowania ogniem AN/MSQ-132, 13 zespołów masztów antenowych, 28 wyrzutni M903, 56 pocisków GEM-T, 168 pocisków PAC-3 MSE i 7 wozów zasilania energią elektryczną EPP III. Amerykanie mają dostarczyć także urządzenia łączności, narzędzia i przyrządy pomiarowe, wyposażenie eksploatacyjne, ciągniki samochodowe, generatory, publikacje i dokumentację techniczną, sprzęt szkoleniowy, części zapasowe oraz zapewnić szkolenie personelu (Patrioty na Litwie, 2017-07-11).

Łączny szacunkowy koszt przedsięwzięcia wynosi 3,9 mld USD (ponad 14,5 mld zł). Głównymi wykonawcami umowy będą Raytheon i Lockheed Martin. Umowa nie zawiera opcji offsetu (Rumunia zakupi Patrioty, 2017-04-21).

Jak podaje DSCA, proponowana sprzedaż spotęguje cele polityki zagranicznej i bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych, pomagając poprawić bezpieczeństwo sojusznika NATO, który był i nadal jest ważną siłą politycznej stabilności i postępu gospodarczego w Europie. Zaproponowana sprzedaż Patriotów będzie wspierać potrzeby Rumunii w zakresie obrony i wspierać cele obronne NATO. Rumunia wykorzysta zestawy Patriot do wzmocnienia obronności kraju i powstrzymania regionalnych zagrożeń. Proponowana sprzedaż zwiększy zdolność obronną rumuńskich wojsk do ochrony przed agresją i ochrony sojuszników z NATO, którzy często szkolą się i działają na terenie Rumunii.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.