Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HIMARS dla Rumunii

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Wojska lądowe, 14 sierpnia 2018

US Army (Wojska Lądowe Stanów Zjednoczonych Ameryki) podpisały z koncernem Lockheed Martin wartą 218 mln USD (ponad 823 mln zł) umowę na produkcję wyrzutni HIMARS i oprzyrządowania dla zagranicznego klienta. Według Departamentu Stanu USA uzbrojenie przeznaczone jest dla Rumunii.

Do grudnia 2020 Rumunia odbierze 18 wyrzutni HIMARS / Zdjęcie: US Army

Dzięki najnowszemu zamówieniu HIMARS będzie się znajdował w wyposażeniu sił zbrojnych czterech krajów oprócz USA. Umowa zobowiązuje Lockheed Martina do dostarczenia 18 wyrzutni HIMARS wraz z powiązanym sprzętem i wyposażeniem do grudnia 2020. Pojazdy HIMARS zostaną w całości wyprodukowane w zakładach w Camden, w stanie Arkansas (Rumunia chce kupić HIMARS, 2017-08-19).

HIMARS to lekka, mobilna wyrzutnia, która może być transportowana samolotami C-130 lub większymi, w celu szybkiego przerzutu na pole walki. Służy do wystrzeliwania kierowanych pocisków rakietowych powierzchnia-powierzchnia Guided Multiple Launch Rocket System (GMLRS) i Army Tactical Missile System (ATACMS). Wyrzutnia HIMARS zawiera moduł ładowania i system kierowania ogniem. Całość montowana jest na podwoziu kołowym. Opancerzona kabina zapewnia ochronę 3 żołnierzom obsługującym wyrzutnię (Zmiana formuły i przyspieszenie programu Homar, 2018-07-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra